Dzień Zabawy 2017

Dzień Zabawy 2017

W sobotę 26 sierpnia Nickelodeon będzie wyłączony od godz 12:00 do 16:00, więc wyjdź na zewnątrz i baw się z przyjaciółmi!

MNÓSTWO SPORTOWYCH ATRAKCJI! MINIMARATON NICKELODEON, EUROBUNGEE, REFLEKSOMIERZ, WULKAN-NIESPODZIANKA, LABIRYNT ORAZ KONCERT MARGARET!

Już 26 sierpnia na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się piąta edycja ogólnopolskiej akcji „Dnia Zabawy 2017”, podczas której stacja na 4 godziny wyłączy nadawanie programu i wyciszy swoją stronę internetową, by zachęcić młodych widzów do zabawy na świeżym powietrzu.

W tym roku wspólna zabawa potrwa od 10:00 do 17:00, a na uczestników zabawy czeka wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych.

Uczestnicy spróbują swoich sił w 5 Strefach Aktywności: Strefie Refleksu, Siły, Równowagi, Logicznego Myślenia i Precyzji. Za wykonanie zadań w każdej ze stref dzieci otrzymają pieczątki, które na koniec zabawy mogą wymienić na nagrodę.

STREFA REFLEKSU
Poza refleksomierzem, wymagającym szybkiego reagowania na zapalające się na planszy lampki, na uczestników czeka Knoocker – interaktywne urządzenie z pogranicza wirtualnej rzeczywistości. Na dużym ekranie wyświetlają się grafiki, w które należy trafić, rzucając specjalnymi piłkami. Zarówno w przypadku refleksomierza, jak i Knoockera liczy się przede wszystkim czas reakcji!

STREFA SIŁY
Ścianka wspinaczkowa oraz specjalna dmuchana bieżnia sprawdzą siłę i wytrzymałość uczestników imprezy. Zabawa na bieżni polega na ściganiu się dwóch osób przywiązanych do dmuchańca za pomocą specjalnej uprzęży i liny bungee, która napręża się i utrudnia zadanie. Im dalej na torze znajdują się zawodnicy, tym silniej lina ciągnie ich w stronę linii startu. W biegu mogą brać udział zarówno dzieci, jak i dorośli.

STREFA RÓWNOWAGI
Nie może zabraknąć zadań, które rozwiną u dzieci poczucie równowagi. W tym celu wykorzystany zostanie symulator surfingu, na którym dzieci poczują się jak na prawdziwej fali. Dodatkowo uczestnicy, asekurowani przez profesjonalistów, spróbują przejść po linie rozpiętej nad ziemią.

STREFA LOGICZNEGO MYŚLENIA
W ramach treningu szarych komórek dzieci zostaną zaproszone do dużego, pneumatycznego labiryntu, w którym czekają animatorzy z zagadkami logicznymi. Na końcu trasy na uczestników czeka kolorowa puzzlościanka, składająca się z 9 dużych sześcianów.

STREFA PRECYZJI
W tej strefie przygotowana zostanie pneumatyczna tarcza do strzałek oraz wielkowymiarowa gra Jenga. Niektóre z zadań wymagają pracy w parach, co dodatkowo uczy współdziałania.

MINIMARATON
Minimaraton odbywa się w 3 kategoriach wiekowych: 300 m dla dzieci poniżej 7 roku życia, 600 m dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz 900 m dla dzieci w wieku 10-12 lat. Przed rozpoczęciem biegu zarejestrowani uczestnicy otrzymają pakiet startowy. Wszyscy będą mogli wziąć udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Andrzeja Wronę – zawodnika Reprezentacji Polskiej w siatkówce. W zeszłym roku w minimaratonie wzięło udział łącznie 2100 dzieci.
Zapisy na minimaraton na stronie wydarzenia – link poniżej.

KONCERT MARGARET
Po zakończeniu sportowych zmagań, o godz. 15:00 na scenie pojawi się popularna piosenkarka Margaret. Utwory „Thank You Very Much”, „Start a Fire” czy “Elephant” przyniosły artystce sławę zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Zdobywczyni pierwszych miejsc list przebojów zachęci publiczność do wspólnej zabawy i porwie uczestników „Dnia Zabawy” do tańca.

Poza opisanymi atrakcjami na uczestników czeka również Strefa Nick Jr., Piłeczkowy Wulkan oraz Strefa Relaksu. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję spotkać bohaterów swoich ulubionych kreskówek – Żółwi Ninja, Dory czy SpongeBoba. W zeszłym roku odwiedziło nas ponad 12 000 dzieci z rodzicami, a ponad 2100 dzieci wzięło udział w minimaratonach i każde z nich otrzymało specjalną nagrodę i dyplom. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne atrakcje skutecznie zachęcą dzieci i rodziców do zabawy na świeżym powietrzu!

Grzybu

Komentarze