Dziś rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące przyszłości rowerów miejskich

Dziś rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące przyszłości rowerów miejskich

Jak ma się zmienić system rowerów miejskich Veturilo? Gdzie i ile wypożyczalni powinno się znaleźć w Warszawie? Dziś rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące przyszłości rowerów miejskich.

System Veturilo działa w Warszawie od sierpnia 2012 roku, a jego popularność przerosła wszelkie, wcześniejsze oczekiwania – skorzystało z nich już ponad 340 tys. osób, a jednoślady były wypożyczane ponad 5 mln razy.

Umowa z obecnym operatorem systemu, firmą Nextbike Polska, obowiązuje do końca 2016 roku.

Co dalej? O to właśnie chcemy zapytać warszawiaków. Konsultacje społeczne dotyczące kształtu systemu rowerowego potrwają do 13 października br. Przed wyborem nowego operatora przez ZDM opracowana zostanie koncepcja, wskazująca m.in. zasięg terytorialny systemu, rozwiązania techniczne rowerów i stacji oraz taryfowe. A zebrane uwagi będą cennym wkładem w opracowanie tego dokumentu.

Podczas konsultacji zostanie zorganizowanych dziewięć warsztatów i spotkań konsultacyjnych. Na warsztatach 15 i 17 września zostaną omówione rozwiązania techniczne i taryfowe. Będzie można  zaproponować ulepszenia dotyczące rowerów, sposobu ich wypożyczania  i podyskutować o taryfie. Natomiast późniejsze spotkania konsultacyjne (22 września – 13 października) będą dotyczyły kwestii liczby i lokalizacji wypożyczalni.

Zostanie przygotowana specjalna interaktywna mapa, która ułatwi składanie propozycji i pozwoli na rozlokowanie stacji na terenie wybranego obszaru. Liczba stacji będzie się różniła w zależności od wybranego wariantu – obecnego, rozwojowego i maksymalnego. W każdym z wariantów liczba stacji będzie ograniczona, zaś ich ustawienie będzie uzależnione od odległości od pozostałych wypożyczalni (system nie będzie funkcjonował dobrze jeśli stacje znajdą się zbyt daleko od siebie).

Warsztaty:

15 września (wtorek), godz. 17.00-20.00, Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9
17 września (czwartek), godz. 18.00-20.00, Centrum Społeczne Paca 40, ul. Paca 40

Spotkania konsultacyjne:  

Śródmieście – 22 września (wtorek), godz. 17.00, Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście przy ul. Polnej 5
Wola i Bemowo – 24 września (czwartek), godz. 18.00, ART.BEM, ul. Górczewska 201 (sala koncertowa)
Bielany i Żoliborz – 29 września (wtorek), godz. 18.00, Urząd Dzielnicy Żoliborz, ul. Juliusza Słowackiego 6/8 (sala nr 328)
Praga-Północ, Targówek i Białołęka – 1 października (czwartek) godz. 18.00, Urząd Dzielnicy Praga-Północ, ul. ks. Ignacego Kłopotowskiego 15
Praga-Południe, Rembertów, Wawer i Wesoła – 6 października (wtorek), godz. 18.00, Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty, ul. Grochowska 262
Mokotów, Ursynów i Wilanów – 8 października (czwartek), godz. 18.00, Służewski Dom Kultury, ul.  Bacha 15 (sala widowiskowa)
Ochota, Ursus i Włochy – 13 października (wtorek), godz. 19.00, Ośrodek Kultury Ochoty „Pod OKIEM”, ul. Grójecka 79

Konsultacje trwają od 3 września do 13 października 2015 roku. Wszelkie uwagi można również zgłaszać mailowo – na adres veturilo@zdm.waw.pl

źródło: um.waw.pl
Grzybu

Komentarze