Ekologiczny mapping 3D na Pałacu Staszica

Ekologiczny mapping 3D na Pałacu Staszica

Już w najbliższy czwartek (11 czerwca) na fasadzie Pałacu Staszica (ul. Nowy Świat 72) będzie można obejrzeć ekologiczny mapping. Multimedialne show poświęcone tematyce ochrony przyrody przygotowało Centrum UNEP/GRID-Warszawa w ramach kampanii „Zrób prezent sobie i środowisku!”.
kampania „Zrób prezent sobie i środowisku!”

Na czwartkowy wieczór fasada siedziby Polskiej Akademii Nauk zamieni się w wielki ekran, na którym wyświetlony zostanie mapping o tematyce ekologicznej.

Krótka świetlna animacja, ilustrowana muzyką, będzie emitowana kilkukrotnie przez godzinę od rozpoczęcia pokazu (start o godz. 21.45).

Jak być ekokonsumentem? Jak postępować z odpadami opakowaniowymi? Jak na co dzień dbać środowisko naturalne? Między innymi tego dowiedzą się widzowie, którzy przybędą miejsce pokazu.

Mapping wpisuje się w obchody Światowego Dnia Środowiska oraz obchody 70lecia Organizacji Narodów Zjednoczonych. Organizowany jest w ramach kampanii „Zrób prezent sobie i środowisku”, której tegoroczna edycja podejmuje tematykę opakowań i odpadów opakowaniowych oraz w ramach Inicjatywy „Partnerstwo dla Klimatu”.

Więcej informacji na www.ekoprezent.org .

Mapping dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej. Objęty jest patronatem honorowym: Komisji Europejskiej – Przedstawicielstwa w Polsce, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki, Prezydent m.st. Warszawy.

Grzybu

Komentarze