„EKSPEDYCJA. ZAPOMNIJ O GRANICACH!“ – Big Book Festival 2018

Big Book Festival – Duży Festiwal Czytania to innowacyjny i zaskakujący festiwal inspirowany literaturą, a także jedna z najszybciej rozwijających się imprez czytelniczych w Europie.Z nami czytanie jest ekscytującym doznaniem!

„EKSPEDYCJA. ZAPOMNIJ O GRANICACH!“ Big Book Festival 2018 – Duży Festiwal Czytania

Szósta edycja odbędzie się w dniach 22-24 czerwca
w niezwykłej lokalizacji: https://www.facebook.com/Arena-Wspinaczkowa-Wgórę-524077307676859/

Big Book Festiwal potrwa 3 dni //
Na program złoży się ponad 50 niepowtarzalnych wydarzeń: dyskusji, happeningów, akcji, wielkich debat, a także spektakl multimedialny i Stand-Up Literacki! //
Odwiedzą nas autorzy i myśliciele z 20 krajów //
Zaprezentują nowe książki, zjawiska i idee //

Gośćmi Big Book Festival będą m.in.:
Annie Proulx // Karen McCarthy Woolf // Bernard Stiegler //
Antonio Muñoz Molina // Anna Bolavá // Ziauddin Sardar //
Bea Uusma // Michel Bussi // Linda Polman // Clémentine Beauvais // Karin Bojs // Eve Ainsworth // Laline Paull // Dan Richards // Lisen Sundgren // Maria Parr // Sigríður Hagalín Björnsdóttir

ANNA KRÓL, DYREKTOR BBF:
„Ekspedycja to coś, o czym się marzy. Emocje w czystej postaci. Mieszanka ekscytacji i obawy. Taki będzie Big Book Festival. W prawdziwym życiu nieczęsto decydujemy się na intensywne przeżycia. Wolimy wyprawy skromniejsze, które można odbywać w wyobraźni albo w odległych planach. Inaczej jest, gdy czytamy. W literaturze nie zabraknie czasu, pieniędzy ani odwagi. Wystarczy otworzyć książkę, by w jednej chwili rozpocząć dowolną wyprawę. W nieznane i nieodkryte zakamarki świata i siebie samych”.

Klimat eksploracji i przygody wyzwoli niezwykła przestrzeń imprezy. Co roku Big Book Festival zaskakuje inną lokalizacją.

PAULINA WILK, WICEDYREKTOR BBF:
– Naszym znakiem firmowym jest przeobrażanie przestrzeni i poszukiwanie związków pomiędzy miastem i tekstem. Byliśmy już na dworcach, w hotelach, fabrykach i pałacach. Teraz pora na arenę, w której ciało i umysł mobilizują wszystkie możliwości, a wysiłek przynosi radość i nowe przeżycia.

Terenem literackiej ekspedycji będą
Fun Park & Arena Wspinaczkowa przy ul. Merliniego 2
(w pobliżu Warszawianki).
Zagospodarowane zostaną m.in. przestrzeń Fun Parku, Areny Wspinaczkowej W górę oraz otaczające plenery.

ANNA KRÓL I PAULINA WILK:
– Wykorzystamy każdy metr tego obiektu, od piwnicy i parkingu, po ogród i sufit. Z pomocą scenografów przekształcimy całe otoczenie, a formy spotkań dopasujemy do tych niebanalnych okoliczności.
SZYKUJCIE MYŚLI I MIĘŚNIE!

Pierwsze szczegóły programu zostaną ogłoszone w marcu.
Więcej: www.bigbookfestival.pl

Organizatorem Big Book Festival jest Fundacja „Kultura nie boli”, powołana w 2012 r. do rozwoju kultury czytania i edukacji literackiej. Pierwszy BBF odbył się w 2013 roku. Do tej pory BBF odwiedzili m.in.: Swietłana Aleksijewicz, Zadie Smith, Karl Ove Knausgård, Władimir Sorokin, Jelena Czyżowa, Elias Khoury, Jeet Thayil, Hanif Kureishi, Lars Saabye Christensen, Herbjorg Wassmo i wielu innych autorów.

Unikalny, nowatorski charakter festiwalu polega na połączeniu przestrzeni miasta, technologii oraz idei zawartych w książkach z zaskakującymi, interdyscyplinarnymi formami wydarzeń. Bezpretensjonalna atmosfera, wspaniałe osobowości i nietuzinkowe pomysły składają się na festiwal odkryć i głębokich przeżyć.
Big Book Festival tworzy otwartą przestrzeń spotkań dla wymiany myśli i szanuje czas oraz ambicje swoich uczestników. Nie tworzy barier, jest przystępny i bezgranicznie przyjemny.

Big Book Festival powstaje dzięki wsparciu partnerów, m.in.:
– Miasta Stołecznego Warszawy
– Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
– British Council
– Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej
– partnerów literackich i wydawniczych
– partnerów merytorycznych
BBF jest wydarzeniem społecznym, ma charakter non profit, a jednym z ważnych elementów jego finansowania są darowizny czytelników.

Będziemy wdzięczni za Wasze wsparcie.
Kulturę czytania tworzymy razem!

Fundacja „Kultura nie boli”
KRS: 0000437224, REGON: 146359937
Volkswagen Bak Direct
27 2130 0004 2001 0614 2285 0001

Grzybu

Komentarze