ENDY YDEN w Stacji Mercedes

ENDY YDEN w Stacji Mercedes

W piątek, 14 sierpnia, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi ENDY YDEN – kompozytor, producent, autor tekstów i wokalista. Jego muzyka to wyzwalający energię, eklektyczny miks estetyki rockandrollowej z przestrzenną, ale też ciemną i brudną elektroniką.

ENDY YDEN – pod tym pseudonimem kryje się Andrzej Strzemżalski – kompozytor, producent, autor tekstów oraz wokalista. Niektórzy mogą kojarzyć go z grupy LOV, jak również z międzynarodowego projektu Eklektik Session. Od pewnego czasu artysta, poza pracą filmową i teatralną, skoncentrowany jest również na muzycznym projekcie solowym.

Wśród swoich inspiracji ENDY YDEN wymienia Talk Talk i Davida Bowie. Artysta tworzy, nagrywa i produkuje samodzielnie, ale na koncertach towarzyszy mu grupa niezwykłych muzyków – Marcin Karel (Frühstück), Szymon Tarkowski (Babadag, ex-Pustki) i Wojciech Buliński (współpracuje z Mikromusic i Katarzyną Groniec).

Zaprezentowane do tej pory utwory YDENa są bardzo zróżnicowane. Are You A Wizard? to żywy i przyjemny kawałek, po wysłuchaniu którego ma się ochotę włączyć go jeszcze raz. Puke natomiast jest utrzymany w spokojniejszym i bardziej nostalgicznym klimacie. Piosenka ujmuje stonowanym brzmieniem wokalu, który rewelacyjnie komponuje się z emocjonalną melodią. Trudno bardzo jednoznacznie i kategorycznie określić styl muzyka, bowiem z dużą swobodą porusza się wśród różnych konwencji, łącząc elektroniczne brzmienia z gitarami i perkusją.

Warto posłuchać na żywo artysty, o którym mówi się, że ma szansę być jednym z najważniejszych debiutów 2015 roku.

ENDY YDEN, utwór Are You A Wizard?: https://www.youtube.com/watch?v=2YERdylV8zs

Stacja Mercedes przez całe lato (do 6 września 2015) oferować będzie ciekawe spotkania, koncerty, projekcje filmowe, wydarzenia motoryzacyjne oraz zajęcia sportowe. Inicjatorem projektu jest Mercedes-Benz Polska, a współtwórcą programu i operatorem – Grupa Warszawa. Przez cały czas działania można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem asystentów sprzedaży i mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, C, CLA Shooting Brake, CLS, GLA i smart forfour.

14 sierpnia, godz. 20:00
STACJA MERCEDES
Róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze