Festiwal Artystyczny SZTUKA 6.4

Festiwal Artystyczny SZTUKA 6.4

Puszczamy w obieg czwartą edycję Festiwalu Artystycznego Sztuka 6! Tegoroczne wydarzenie to podkręcenie wrześniowej atmosfery powrotu do szkoły, powiew wakacyjnego luziku i po prostu wymarzona propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić popołudnia ostatnich dni miesiąca.

Tym razem festiwal odbędzie się w środę, czwartek i piątek. Każdy dzień wygląda trochę inaczej, więc zachęcamy do zapoznania się z całym Programem Festiwalu.

Środa to, jak przystało na artystyczne wydarzenie, oficjalny wernisaż. W czwartek zaczyna się program warsztatowy, który trwać będzie do piątkowego popołudnia. Ostatniego dnia wpadajcie na finisaż – to wtedy rozdane zostaną atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Zachętę Narodową Galerię Sztuki. Oprócz tego na zakończenie tych dwóch dni odbywać się będą spektakle młodych grup teatralnych: formacji z Ogniska Teatralnego u Machulskich oraz Akt VIII.

PROGRAM:

27 WRZEŚNIA, ŚRODA

18:00 – 20:00
Wernisaż
Czyli oficjalne otwarcie Festiwalu; w planach inauguracja wystaw uczniowskich, koncert zespołu Little Trio, a także początek performansu trwającego aż do piątku.

28 WRZEŚNIA, CZWARTEK
DZIEŃ WARSZTATOWY

15:00 -16:30
Warsztat zorganizowany z Działem Edukacji Zachęty Narodowej Galerii Sztuki

17:15-18:00
Spotkanie z Markiem Sułkiem – działalność artystyczna w przestrzeni miejskiej
Czym jest działalność artystyczna w przestrzeni miejskiej? Jak można zmieniać oblicze miasta? Co trzeba zrobić, aby stać się artystą – działaczem? O tym opowie Marek Sułek, który od wielu lat realizuje swoje projekty na terenie Warszawy.

18:15-19:00
Spotkanie z Mają Komorowską
Ogromna dawka inspiracji. Słynna aktorka poprowadzi uczestników w świat reflekcji, historii i opowieści. Nie zdradziła, co dokładnie przygotuje na swoje spotkanie – przygotujcie się na niespodziankę!

19:15-20:00
Spektakl: Ognisko Teatralne u Machulskich
W tym roku gościmy grupę z Ognisko Teatralnego u Machulskich. Młodzi aktorzy przedstawią spelatkl „Szukanie” na podstawie tekstu H. Pintera. Jak zawsze będzie świetnie.

29 WRZEŚNIA PIĄTEK
DZIEŃ WARSZTATOWY I FINISAŻ

15:00-16:30
Pisanie ikon z Hanną Jaszczyńską
Trochę tajemnicy. Poznaj zapomniany świat świętych obrazów i wciągnij się w historyczno-sztuczny wykład.

16:30-18:00
Fotograwiura dawniej i dziś
Jeśli interesujesz się fotografią, a jednocześnie jej tradycyjnymi odsłonami, to ten warsztat jest dla ciebie. Zobaczysz na żywo proces powstawania zdjęcia w technice wprostpozytywowej i dowiesz się wielu ciekawostek o fotografii analogowej.

18:15-19:00
Wykład: Rola sztuki w rekonstrukcji armii rzymskiej z Krzysztofem Pochwickim
Nasza propozycja dla tych, którzy bardziej odnajdują się w historii sztuki, niż w samym tworzeniu (oczywiście nie tylko). Prowadzącym wykład jest jeden z ulubionych profesorów na Smoczej, który po godzinach spędzonych na nauce biologii wertuje książki w poszukiwaniach historyczno-kulturoznawczych. Wierny uczestnik Sztuki 6 także w tym roku przygotował dla nas coś wyjątkowego. Przyjdź, posłuchaj, wkręć się!

FINISAŻ
19:15-20:15
Spektakl: IMPRO z Akt VIII
Totalny odjazd na piątkowy wieczór – poIMPROzuj sobie!
Grupa zdobywająca nagrody publiczności na prawie wszystkich licealnych festiwalach teatralnych (i nie tylko) wkroczy na deski Sztuki 6 na ostatni wieczór Festiwalu. Poznasz najróżniejsze zabawy teatru improwizowanego, co oznacza ogromną porcję śmiechu i po prostu dobrą zabawę. A do tego wszystkiego oczywiście wspaniała gra aktorska. Czego chcieć więcej? Przyjdź koniecznie!

20:30
Oficjalne zakończenie Festiwalu
Czwartą edycję Sztuki 6 zakończymy rozdaniem nagród organizowanych dla uczestników Festiwalu. Na pewno usłyszycie też kilka słów od ekipy organizatorów. Będzie to również ostatnia szansa, aby zobaczyć wystawy uczniowskie.

Grzybu

Komentarze