Festiwal Artystyczny SZTUKA 6.4

Festiwal Artystyczny SZTUKA 6.4

Puszczamy w obieg czwartą edycję Festiwalu Artystycznego Sztuka 6! Tegoroczne wydarzenie to podkręcenie wrześniowej atmosfery powrotu do szkoły, powiew wakacyjnego luziku i po prostu wymarzona propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić popołudnia ostatnich dni miesiąca.

Tym razem festiwal odbędzie się w środę, czwartek i piątek. Każdy dzień wygląda trochę inaczej, więc zachęcamy do zapoznania się z całym Programem Festiwalu.

Środa to, jak przystało na artystyczne wydarzenie, oficjalny wernisaż. W czwartek zaczyna się program warsztatowy, który trwać będzie do piątkowego popołudnia. Ostatniego dnia wpadajcie na finisaż – to wtedy rozdane zostaną atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Zachętę Narodową Galerię Sztuki. Oprócz tego na zakończenie tych dwóch dni odbywać się będą spektakle młodych grup teatralnych: formacji z Ogniska Teatralnego u Machulskich oraz Akt VIII.

PROGRAM:

27 WRZEŚNIA, ŚRODA

18:00 – 20:00
Wernisaż
Czyli oficjalne otwarcie Festiwalu; w planach inauguracja wystaw uczniowskich, koncert zespołu Little Trio, a także początek performansu trwającego aż do piątku.

28 WRZEŚNIA, CZWARTEK
DZIEŃ WARSZTATOWY

15:00 -16:30
Warsztat zorganizowany z Działem Edukacji Zachęty Narodowej Galerii Sztuki

17:15-18:00
Spotkanie z Markiem Sułkiem – działalność artystyczna w przestrzeni miejskiej
Czym jest działalność artystyczna w przestrzeni miejskiej? Jak można zmieniać oblicze miasta? Co trzeba zrobić, aby stać się artystą – działaczem? O tym opowie Marek Sułek, który od wielu lat realizuje swoje projekty na terenie Warszawy.

18:15-19:00
Spotkanie z Mają Komorowską
Ogromna dawka inspiracji. Słynna aktorka poprowadzi uczestników w świat reflekcji, historii i opowieści. Nie zdradziła, co dokładnie przygotuje na swoje spotkanie – przygotujcie się na niespodziankę!

19:15-20:00
Spektakl: Ognisko Teatralne u Machulskich
W tym roku gościmy grupę z Ognisko Teatralnego u Machulskich. Młodzi aktorzy przedstawią spelatkl „Szukanie” na podstawie tekstu H. Pintera. Jak zawsze będzie świetnie.

29 WRZEŚNIA PIĄTEK
DZIEŃ WARSZTATOWY I FINISAŻ

15:00-16:30
Pisanie ikon z Hanną Jaszczyńską
Trochę tajemnicy. Poznaj zapomniany świat świętych obrazów i wciągnij się w historyczno-sztuczny wykład.

16:30-18:00
Fotograwiura dawniej i dziś
Jeśli interesujesz się fotografią, a jednocześnie jej tradycyjnymi odsłonami, to ten warsztat jest dla ciebie. Zobaczysz na żywo proces powstawania zdjęcia w technice wprostpozytywowej i dowiesz się wielu ciekawostek o fotografii analogowej.

18:15-19:00
Wykład: Rola sztuki w rekonstrukcji armii rzymskiej z Krzysztofem Pochwickim
Nasza propozycja dla tych, którzy bardziej odnajdują się w historii sztuki, niż w samym tworzeniu (oczywiście nie tylko). Prowadzącym wykład jest jeden z ulubionych profesorów na Smoczej, który po godzinach spędzonych na nauce biologii wertuje książki w poszukiwaniach historyczno-kulturoznawczych. Wierny uczestnik Sztuki 6 także w tym roku przygotował dla nas coś wyjątkowego. Przyjdź, posłuchaj, wkręć się!

FINISAŻ
19:15-20:15
Spektakl: IMPRO z Akt VIII
Totalny odjazd na piątkowy wieczór – poIMPROzuj sobie!
Grupa zdobywająca nagrody publiczności na prawie wszystkich licealnych festiwalach teatralnych (i nie tylko) wkroczy na deski Sztuki 6 na ostatni wieczór Festiwalu. Poznasz najróżniejsze zabawy teatru improwizowanego, co oznacza ogromną porcję śmiechu i po prostu dobrą zabawę. A do tego wszystkiego oczywiście wspaniała gra aktorska. Czego chcieć więcej? Przyjdź koniecznie!

20:30
Oficjalne zakończenie Festiwalu
Czwartą edycję Sztuki 6 zakończymy rozdaniem nagród organizowanych dla uczestników Festiwalu. Na pewno usłyszycie też kilka słów od ekipy organizatorów. Będzie to również ostatnia szansa, aby zobaczyć wystawy uczniowskie.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze