Festiwal Chorwacki na Mokotowie

W sobotę, 18 kwietnia 2015 r., w Służewskim Domu Kultury, przy ul. Bacha 15, na warszawskim Mokotowie, odbędzie się Festiwal Chorwacki. Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych krajów wybieranych przez Polaków na wakacje. Podczas Festiwalu mieszkańcy stolicy będą mogli zetknąć się z kulturą tego pięknego adriatyckiego kraju. W programie zostaną zaprezentowane m.in.: chorwackie filmy animowane, dokumentalne i fabularne, występy zespołu muzyki regionalnej z Dalmacji, wieczór z poezją chorwacką.

 Wstęp wolny.

Gościem specjalnym będzie charyzmatyczny chorwacki wokalista Goran Karan. Festiwalowi towarzyszą wystawa fotografii i plakatu, zabawy i animacje dla dzieci, a także degustacje chorwackich specjałów i produktów lokalnych oraz stoiska chorwackich restauracji. Festiwal Chorwacki rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do późnego wieczora. Uroczystego otwarcia dokonają Ambasador Republiki Chorwacji – Andrea Bekić oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów – Bogdan Olesiński.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

W ramach organizowanych przez Ambasadę Republiki Chorwacji w Warszawie obchodów 25. rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów parlamentarnych w Chorwacji, pragniemy w dniu 18 kwietnia  jeszcze bardziej przybliżyć nasz kraj polskim przyjaciołom – mówi  Andrea Bekić Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Chorwacji. – Jeden dzień nie wystarczy, żeby przedstawić całe bogactwo kultury i tradycji, więc zdecydowaliśmy się skupić na tej części naszej literatury, kinematografii, muzyki tradycyjnej i rozrywkowej oraz tradycji kulinarnej, która związana jest z Adriatykiem, ze śródziemnomorskim charakterem naszego kraju.

a2

Grzybu

Komentarze