Festiwal Hipolita i Ludwiki – V Święto Kolonii Wawelberga
Festiwal Hipolita i Ludwiki to nowe wydarzenie na mapie Warszawy – V Święto Kolonii Wawelberga. Co roku otwieramy nasze bramy dla wszystkich, którzy chcą poznać historię tego wyjątkowego miejsca i poczuć wspaniałą atmosferę towarzyszącą naszej idei.
Ten rok będzie dla nas szczególny. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć niezwykłą kolekcję figur Matki Boskiej, które malowała Kora, wokalistka Maanamu. Wystawa pt. „Madonny Kory” potrwa od 24 maja do 8 czerwca i będzie miała miejsce w Otwartej Kolonii przy Górczewskiej 15 Warszawie.
Główne wydarzenie Festiwalu Hipolita i Ludwiki odbędzie się 26 maja o godzinie 14.00 na zabytkowym dziedzińcu Kolonii Wawelberga również przy Górczewskiej 15. Będziemy mieli zaszczyt gościć panią Stanisławę Celińską. Artystka wystąpi z ośmioma muzykami i zaśpiewa piosenki z płyty Atramentowej i nagrodzonej Fryderykiem w 2019 roku płyty Malinowej.
Inne wydarzenia festiwalu to między innymi:
– Mini spektakl teatralny „Kobieta Planeta” w reżyserii Joanny Grabowieckiej, z udziałem Natalii Kality, Agnieszki Kamińskiej i Rafała Fudaleja. Spektakl specjalnie przygotowany na to wydarzenie.
– Recital Moniki Węgiel, aktorki Teatru Współczesnego w Warszawie
– Koncert muzyki klasycznej z udziałem Katarzyny Bąkowskiej (skrzypce), Zenona Kitowskiego (klarnet) i Franciszka Jasionowskiego (fortepian)
– Koncert Eksperymentalnej Pracowni Muzycznej Staynia
– Koncert chóru parafii prawosławnej pw. św. Jana Klimaka na Woli
– III Warszawska Parada Rowerowa – wyjątkowe wydarzenie na mapie Warszawy, połączone z konkursem na najlepszą stylizację retro. Kolorem tegorocznej parady jest biały.
– Wystawa historyczna Wawelberczycy, przedstawiająca słynnych bohaterów Powstania Warszawskiego, studentów Wyższej Szkoły Technicznej im. H. Wawelberga i S. Rotwanda
– Teatr kukiełkowy dla dzieci oraz liczne animacje dla dzieci i młodzieży przygotowane przez Wolskie Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w dzielnicy Wola.
– Ekspozycja bolidów, projektu studentów Politechniki Warszawskiej
– Bookcrossing realizowany przez redaktor Sukcesu Pisanego Szminką, Dagny Kurdwanowską
– Warsztaty Street Art
– Wycieczka z przewodnikiem po Kolonii Wawelberga, miejscu które było wyjątkowym projektem społecznym, powstałym w końcu XIX wieku, ufundowanym przez wielkich filantropów.
Imprezę rozpocznie tradycyjnie zespół Viva el Cajon.
Nasz festiwal to wyjątkowy projekt non profit organizowany przez społeczników, całkowicie oddolna inicjatywa mieszkańców, organizowany już po raz piąty w ramach Inicjatywy Lokalnej przez Kolonia Wawelberga Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół. Zapraszamy muzyków, wystawiamy spektakle, organizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wiele znanych nazwisk kibicuje i wspiera idee jaką niesie ze sobą nasz festiwal. Do tej pory gościli u nas między innymi Maria Sadowska, Katarzyna Dąbrowska, Aleksandra Pisula, Sebastian Perdek, Małgorzata Wojciechowska, Wisła Hot, Anna Iberszer, Magdalena Niernsee, Madrugada czy klezmerzy z Bester Quartet. Artyści, którzy wystąpili na Kolonii Wawelberga zakochali się w niej i pozostają przyjaciółmi tego zabytkowego miejsca do dziś.
Wydarzenie organizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej (Warszawa lokalnie) miasta st. Warszawy, realizowane przez Kolonia Wawelberga Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół.
- Koncert „Wspólna Niepodległa” na 11 listopada - 7 listopada 2024
- STAND – UP w Lolku! - 20 października 2024
- Festiwal Klasyka Warszawy 2024 - 9 października 2024