Festiwal Improwizacja Deklinowana 2023

Po raz drugi w Rotacyjnym Domu Kultury na Jazdowie zagości Festiwal Improwizacja Deklinowana! Mamy nadzieję, że tak jak w zeszłym roku wspólnie z Wami stworzymy platformę do eksperymentowania i dzielenia się swoimi spontanicznymi pomysłami.

W tym roku ID będzie poświęcona kolektywnej improwizacji w nietypowych konstelacjach i losowo dobranych zespołach.
Dlatego w sierpniu spotkamy się przede wszystkim na Otwartych Scenach – warsztatowych spotkaniach, w ramach których zaimprowizujemy krótkie utwory. Będziemy tworzyć bez wcześniejszych ustaleń i w losowanych lub tworzonych ad hoc kilkuosobowych zespołach.
Każda Otwarta Scena będzie miała osobny, niepowtarzalny motyw przewodni. Dokładne opisy każdej z nich będziemy publikować na naszej stronie oraz tu, na wydarzeniu.
Do uczestnictwa w Otwartej Scenie nie jest potrzebne doświadczenie w graniu na instrumentach, malowaniu czy występowaniu – wystarczy chcieć spróbować swoich sił w kolektywnej improwizacji! Prowadzący zadbają o Wasz komfort i pomogą wspólnie działać przy pomocy różnych narzędzi.
Dodatkowo, na początku (23 sierpnia) i końcu (27 sierpnia) Improwizacji Deklinowanej odbędą się dwa interdyscyplinarne sety z udziałem doświadczonych improwizatorów_ek, którzy również spotkają się na naszej festiwalowej scenie po raz pierwszy!
PROGRAM:
Środa, 23.08.
20.00 – Set inauguracyjny: Michał Bromboszcz (wiolonczela), Mikołaj Pohl (cymbały), Vola Kasiančuk (ruch performatywny)
Czwartek, 24.08.
19.00 – OTWARTA SCENA: Umuzykalnione szkice
Piątek, 25.08.
19.00 – OTWARTA SCENA: Tworzenie ścieżki dźwiękowej do filmów
Sobota, 26.08.
13.00 – OTWARTA SCENA: Dla dzieci
19.00 – OTWARTA SCENA: Partytury graficzne
Niedziela, 27.08.
14.00 – OTWARTA SCENA: Improwizowanie dyrygowanie
20.00 – Set finałowy: Lena Michajłów (elektronika, obiekty amplifikowane), Łukasz Zubrzycki (lalki), Olga Kozieł (głos, trąbka, perkusjonalia)
Gwarancją uczestniczenia w Otwartych Scenach jest zgłoszenie wysłane do nas w wiadomości prywatnej lub mailowo na adres stowarzyszenie.szmery@gmail.com
Wstęp na każde wydarzenie jest darmowy, a serce i dom ID 2023 to Rotacyjny Dom Kultury, mieszczący się na warszawskiej ulicy Jazdów 3/18.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa – Dzielnica Śródmieście.

Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze