Festiwal na Kamionku 2019

Odkryjmy Kamionek! Kiedy jak nie w czerwcu? Zapraszamy całą stolicę na pierwszą edycję festiwalu poświęconego kulturze Kamionka- niezwykłej , prastarej i podlegającej szybkim zmianom części Pragi-Południe. Kamionek, obszar niegdyś przemysłowy, a dziś  tętniący życiem artystycznym,  ma niezwykłą historię. To tutaj wybierano królów Polski w czasie wolnych elekcji, tu powstało i działało wiele znanych fabryk, to właśnie tu swój interes rozwijała rodzina Wedlów. Na Kamionku znajduje się m.in. najdziwniejszy taras widokowy w stolicy, najładniej pachnące skrzyżowanie i  najsłodsza aleja w Warszawie, a także najbardziej „wystrzałowa” kamienica w mieście.

Nasz festiwal będzie rodzajem fokusu, który pozwoli nam lepiej poznać współczesność Kamionka i jego historię, wspaniałych ludzi działających na rzecz społeczności lokalnych, ciekawych artystów i organizacje pozarządowe. Przyniesie także szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych z różnych dziedzin sztuki: koncerty muzyki klasycznej i współczesnej, spektakle, warsztaty, happeningi, spotkania, wizyty w pracowniach artystycznych, grę miejską i jogę i tańce afrykańskie w plenerze z muzyką na żywo. W ulubionym Parku Skaryszewskim potańczymy w korowodzie, pomuzykujmy na trawie z Melomaluszkami i amatorami gry na ukulele. Będzie też coś dla zakochanych i dla zwolenników poważnych tematów. W sobotę i środę pospacerujemy z przewodnikami po ciekawych zakątkach, obiektach street artu, zabytkach przemysłowych i pracowniach artystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym i różnorodnym programem naszego Festiwalu.

Wydarzenia Festiwalowe  odbywać się będą zarówno w plenerze – na kamionkowskich ulicach, skwerach, czy w Parku Skaryszewskim, jak i w najciekawszych obiektach dzielnicy, m.in.: w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia, Soho Factory, Scenie Lubelskiej.

W programie festiwalu znajdą się różnorodne działania artystyczne i społeczne m.in.:

  • koncerty, spektakle i happeningi
  • potańcówki
  • spotkania z ciekawymi ludźmi i inicjatywami
  • Melomaluszki na trawie
  • spacery po najciekawszych zakątkach dzielnicy
  • przejażdżka rowerowa z architektami
  • gra miejska

Wśród wykonawców i przyjaciół Festiwalu wymienić już dzisiaj możemy Atom String Quartet, Bum Bum Orkestar, McPIT, Orkiestra Czasów Zarazy, Bastarada Trio, Fundację „Zwalcz nudę”, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, „Praską ferajnę”, Muzeum Pragi, Orkiestrę Sinfonia Varsovia, Fundację Scena Lubelska, Orkiestrę Społeczną, Międzypokoleniowy klub STAYnia, „Cała Praga śpiewa”, Roberta Lipkę, Krzysztofa Żwirblisa, red. Piotra Kędziorka, Martę Wójcicką, Dariusza Kunowskiego. Honorowego patronatu udzielił festiwalowi Burmistrz Pragi Południe p. Tomasz Kucharski.

Do naszej społeczności festiwalowej dołączają kolejni „ludzie Kamionka”.
Zapraszamy!!!

Czekamy na Was na Kamionku #odsobotydosoboty!

PROGRAM

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze