Festiwal NInA Wersja Beta | Cyfrowe opowieści

Festiwal NInA Wersja Beta | Cyfrowe opowieści

Weź udział w nowym święcie kultury audiowizualnej!

25 września startuje festiwal NInA wersja Beta. Tematem pierwszej edycji są „cyfrowe opowieści” czyli nowe strategie narracyjne, opowiadanie historii w mediach cyfrowych i archiwa w perspektywie osobistej i emocjonalnej.

Poza debatami z wizjonerem nowych mediów prof. Lvem Manovichem, warsztatami z twórcami i producentami nowych form audiowizualnych, będzie można obejrzeć wystawę interaktywnych instalacji i webdoców, a także wziąć udział w lokalnym projekcie artystycznym oraz pikniku audiowizualnym. Odbędzie się też muzyczna gra miejska „Miasto stereo”.

Jako gwiazda muzyczna festiwalu wystąpi Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. Igora Krenza, skupiająca muzyków z wytwórni Lado ABC. Zespół zagra muzykę z polskich seriali filmowych w awangardowych aranżacjach.

Zagra też 3275 kg Orchestra – szalony big band Macieja Trifonidisa, współtworzony przez profesjonalistów i amatorów oraz projekt The Very Polish Cut Outs, który odkrywa na nowo zapomniane szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej i adaptuje je na współczesne parkiety.

Festiwal odbędzie się w nowej siedzibie na warszawskim Służewie i dziedzińcu, który właśnie otwiera się dla publiczności.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Przeczytacie o festiwalu i znajdziecie dokładny program tutaj – http://www.nina.gov.pl/projekty/festiwal-nina-wersja-beta-cyfrowe-opowiesci/

25 – 27 września
Narodowy Instytut Audiowizualny
Wałbrzyska 3/5
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze