Festiwal Orkiestr Wojskowych 2015

Festiwal Orkiestr Wojskowych 2015

Niezwykła rewia, barwne galowe mundury, pokazy musztry paradnej, występy ponad 400 artystów na jednej scenie – wszystko to czeka na warszawiaków i turystów od 25 do 28 czerwca, podczas Festiwalu Orkiestr Wojskowych – Warszawa 2015

Tegoroczne wakacje rozpoczną się w rytmie marsza. Zabrzmi też jazz, rock`n`roll, blues i muzyka filmowa. Przez cztery dni, od 25 do 28 czerwca, w przemarszach i na koncertach zaprezentuje się siedem orkiestr z Polski oraz Ukrainy. Wystąpią także Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego i Marynarki Wojennej, zespół Pipes&Drums z Częstochowy ze szkocką muzyką wykonywaną na wielkich dudach, a także balet Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Gościem zagranicznym tegorocznej rewii będzie reprezentacyjna Orkiestra Sił Zbrojnych Ukrainy.

Organizatorzy – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Dowódca Garnizonu Warszawa – chcą popularyzować dorobek, talent i tradycje orkiestr wojskowych w naszym mieście. Zamiarem jest też to, aby Festiwal wpisał się na trwałe w krajobraz kulturalny Warszawy, przyciągał wielu widzów i stale powiększał grono miłośników wojskowej muzyki.
Patronat honorowy nad festiwalem objął minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, natomiast patroni medialni to miesięcznik i portal – Polska Zbrojna (www.polska-zbrojna.pl), Co Jest Grane oraz TVP Warszawa.
Na wszystkie koncerty towarzyszące, także inauguracyjny i galowy wstęp jest wolny.

W PROGRAMIE FESTIWALU:

Koncerty towarzyszące:
•    W czwartek, 25 czerwca, o godz. 19.00, na placu Zamkowym wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.
•    W piątek, 26 czerwca, również o godz. 19.00, na placu Zamkowym zaprezentuje się Orkiestra Sił Zbrojnych Ukrainy.
Koncert inauguracyjny i galowy:
•    W sobotę, 27 czerwca, o godz. 19.00, zapraszamy na koncert inauguracyjny, który odbędzie się na scenie przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza, obok siedziby Dowództwa Garnizonu Warszawa. Wystąpią: Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej i Sił Zbrojnych Ukrainy.
•    28 czerwca o godz. 16.00, Koncert Galowy Festiwalu Orkiestr Wojskowych – Warszawa 2015, w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar (ul. Łazienkowska 6a). Koncert poprowadzi Andrzej Nejman.

Kolor, światło, energia, wdzięk i muzyka. Atrakcji nie zabraknie. W programie przewidziane są pokazy sztuki muzycznej i choreograficznej w wykonaniu orkiestr wojskowych z: Ukrainy, a także rodzime zespoły z Warszawy, Poznania, Gdyni, Bytomia, Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego (ORWP) oraz Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna (OSP).

Układ taneczny wykona balet reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP.
Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego wspólnie z Kompanią Reprezentacyjną WP zaprezentują wspólny pokaz musztry paradnej, w którym wykorzystają autorskie programy choreograficzno-muzyczne.

Po koncercie zapraszamy wszystkich na żołnierską grochówkę i chleb wypiekany w wojskowej piekarni polowej.

plakat_fo_2015_www

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze