Festiwal Rzemieślników

Festiwal Rzemieślników

Lokalni rzemieślnicy – m.in. szewcy, krawcy, modyści – będą bohaterami Festiwalu Rzemieślników, który odbędzie się w sobotę, 10 czerwca w Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52). Będą pokazy m.in. szewstwa, gorseciarstwa, wyrobu kołder, rymarstwa.

W tym roku najważniejszy akcent zostanie położony na „stare zawody”, a więc rzemiosła, które powoli odchodzą w niepamięć. Największą atrakcją tegorocznej edycji będzie sekcja spotkań z mistrzami cechowymi. Będzie to niezwykła okazja, by poznać rzemieślników z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie.

Już od godziny 10.00 organizatorzy zapraszają na pokazy rzemiosła na żywo, specjalistyczne warsztaty z rzemieślnikami, żywą bibliotekę z cechowymi mistrzami, a także spotkanie z gościem specjalnym – działającą od wielu lat na warszawskiej Pradze projektantką Gosią Baczyńską. Zaplanowano także zajęcia dla dzieci i otwarte stanowiska z krawcem i rękawiczniczką.

Link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/1411355395551824/

Są jeszcze miejsca na wyjątkowe warsztaty: renowacji skóry z Leszkiem Hardejem, Prażaninem ze Stalowej; stylizacji modniarskiejz Krzysztofem Kaczmarskim, który po latach wrócił do zawodu swojej mamy kapeluszniczki pracującej m.in. na Bazarze Różyckiego oraz na warsztaty rodzinne tiulowe kreacje.

Grzybu

Komentarze