Festiwal Skrzyżowanie Kultur – Sounds like Poland 2015

Festiwal Skrzyżowanie Kultur - Sounds like Poland 2015

Jedno z najbardziej charakterystycznych wydarzeń Festiwalu Skrzyżowanie Kultur – Sounds Like Poland odbędzie się w tym roku po raz trzeci.

23 września najciekawsze polskie zespoły folkowe zagrają na scenie głównej przed Pałacem Kultury i Nauki podczas serii otwartych dla publiczności, bezpłatnych koncertów. Koncerty artystów zobaczą także menedżerowie, promotorzy i organizatorzy prestiżowych festiwali world music z całego świata. Współorganizatorem wydarzenia jest Culture.pl i Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Sounds Like Poland to pomysł na promocję polskich artystów world music na scenie międzynarodowej. 23 września, o godz. 18.30 na scenę Festiwalu Skrzyżowanie Kultur wyjdzie siedem rodzimych zespołów – reprezentują różne gatunki i style, ale wszystkie czerpią z muzyki korzeni, wskrzeszając ją i reinterpretując w oryginalny sposób.

KONCERTY:

Banda Nella Nebbia
Cukunft
Psio Crew
Ola Bilińska-Berjozkele
Muzykanci
Maciej Filipczuk i Goście Weselni
Kayah & Transoriental Orchestra

Wstęp wolny.

PANELE I WARSZTATY:

Panele i warsztaty odbędą się 23 i 24 września w Sali Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki. Tematem spotkań będą m.in. możliwości współpracy regionalnej przy promocji artystów z Europy Środkowej. Swoją wiedzą podzieli się Wei Gao z odbywającego się co roku w Pekinie Sound of the Xity. Gościem specjalnym SLP będą Amerykanie, którzy opowiedzą o tajnikach swojego rynku muzycznego. Jody Ackland, jeden z Siedmiu Samurajów, czyli ekspertów ustalających program targów WOMEX 2015, poradzi jak z sukcesem zorganizować tournée po USA. Wzorem ubiegłego roku odbędą się przeznaczone dla menedżerów, wydawców i artystów speed meetingi, czyli krótkie konsultacje z międzynarodowymi ekspertami. Nowością będą warsztaty Sounds Diplomacy, poświęcone analizie rynków zagranicznych oraz narzędzi niezbędnych w promocji muzyki.

Panelowe spotkania mają charakter otwarty. Szczegółowy program pojawi się 1 września na stronie festiwalu.
Od tego dnia zapraszamy wszystkich chętnych do wysyłania zgłoszeń do udziału w panelach, warsztatach oraz w speed meetingach. Maile należy kierować pod adres: soundslikepoland@festival.warszawa.pl (formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na stronie www.festival.warszawa.pl w zakładce Sounds Like Poland). Ilość miejsc ograniczona.

23 września, godz. 18:30
Plac Defilad
Pałac Kultury i Nauki
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze