Festiwal Zup Świata

Festiwal Zup Świata

Co było pierwsze, garnek, czy zupa? Może to się wydawać dziwne, a jednak pierwsza była zupa! Już Neandertalczycy jadali zupy. Wykopywali w ziemi dołek, wykładali zwierzęcą skórą , wlewali do wnętrza wodę i dodawali składniki. Potem umieszczali w środku rozgrzane przez ogień kamienie. Wynalezienie zupy było ważnym przełomem technologicznym, ponieważ można było ugotować ją z gorszej jakości lub bardzo twardych produktów takich jak nasiona czy fasola.
Pierwszy dzień astronomicznej jesieni ma szansę przejść do historii jako wielkie międzynarodowe święto smaków i zdrowia. 22 września wystartuje Festiwal Zup Świata, impreza promująca zdrowy styl życia, szacunek do natury i ekologię, ale przede wszystkim powrót do ponadczasowych tradycji kulinarnych.

Goście będą mogli posmakować około 100 zup z różnych zakątków świata!

Festiwal Zup Świata będzie wydarzeniem wyjątkowym pod każdym względem, nie tylko kulinarnym. Warsztaty, spotkania ze specjalistami, pokazy i podróże kulinarne po całym świecie, degustacje i konkursy z nagrodami to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać będą na gości, podczas 10 dni trwania festiwalu.

Degustacje zup będzie dostępna w porcjach 100 ml. Lista zup: link

Godziny otwarcia

22.09–1.10
– dni powszednie – od 10.00 do 20.00
– w soboty i niedziele – od 10.00 do 21.00

Krakowskie Przedmieście 66, 00-322 Warszawa, Polska

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze