Filmowa Stolica Lata 2017

Filmowa Stolica Lata 2017

Ponad 20 miejsc pokazów w całej Warszawie od Białołęki po Ursynów i to wszystko przez aż 10 tygodni! We wtorek, 27 czerwca na Polu Mokotowskim odbędzie się inauguracja Filmowej Stolicy Lata. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Prezydenta m.st. Warszawy.

W każdy wtorek lata przeniesiemy się do Izraela, poczujemy niezwykły klimat Tel Awiwu i odkryjemy nieznaną dotąd Jerozolimę. Będziemy poznawać realia życia, codzienność i problemy Izraelczyków. Warszawa i Tel Awiw mają wiele wspólnego, a dzięki 25-leciu ich partnerstwa będziemy mogli spotkać się na Polu Mokotowskim, poczuć telawiwskie noce w stolicy Polski.

Kolejne ważne miejsce to Agrykola. W tym roku Instytut Francuski w Polsce we współpracy z Carrefour Polska przygotował specjalny cykl dla amatorów sportu. W ramach „Sportowej Francji”, w każdy czwartek lipca na warszawskiej Agrykoli będzie można obejrzeć filmy promujące poszczególne dyscypliny olimpijskie.

Centrum Nauki Kopernik otwiera Plenerowe Kino Letnie 30 czerwca, o godz. 21.00 – filmem Wernera Herzoga pt. „Spotkania na krańcach świata”. Cykl pod hasłem „Misja (poza)ziemska” wypełnią filmy fabularne („Marsjanin”, reż. Ridley Scott) oraz dokumenty. Przed seansami zawsze rozmowa z ekspertem.

Organizatorzy Filmowej Stolicy Lata wraz z siecią sklepów dla zwierząt Maxi Zoo, zadbali o to, aby podczas tegorocznej edycji wszystkie czworonogi poczuły się jak filmowe gwiazdy. Na wybranych projekcjach powstaną strefy VIP z open barami dla psów z wodą i karmą. Hostessy Maxi Zoo, zadbają o kinowe przekąski dla psiaków, które dzięki organizowanym dla psiarzy konkursom, wrócą z seansu ze specjalnym prezentami – bandamką lub frisbee.

Kolejną niespodzianką są aż dwa kina samochodowe. Jedno tradycyjnie już przyciągające tłumy widzów przy Urzędzie Dzielnicy Wawer oraz nowe miejsce na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu, gdzie realizowany będzie cykl TrafiKino – letnie kino samochodowe.

W tym roku będzie kilka nowych lokalizacji. Między innymi Stacja Muzeum z projekcjami w klimatycznym otoczeniu muzealnych pociągów na torach, dobrze wszystkim znana Agrykola czy Tor Wyścigów Konnych. „I ruuszyłyy…” to zawołanie spikera zna każdy, kto choć raz był na warszawskim Torze Służewiec. Prestiżowe gonitwy i niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że od blisko 80 lat tor przyciąga nie tylko rzesze warszawiaków, ale także turystów z kraju i z zagranicy. W tym roku dodatkową okazją do odwiedzin tego wyjątkowego miejsca będzie cykl „TrafiKino. Letnie kino samochodowe”. Nowe miejsca to również Park Polińskiego na Pradze-Południe, Park Sielecki na Mokotowie i Plac Trynopolski na Targówku w pobliżu PKP Warszawa Zacisze-Wilno. W sierpniu będziemy również na Stacji Muzeum na ul. Towarowej 3. Będzie to wyjątkowe przeżycie gdyż pokazy będą odbywać się w pobliżu zabytkowych pociągów.

Filmowa Stolica Lata po raz drugi będzie gościć w Royal Wilanów. Tym razem tematem cyklu będzie ,,Royal Awards” – filmy oskarowe. Filmy będą prezentowane parami: wielki wygrany i wielki przegrany.

W tym roku w Ogrodach BUW-u nowa odsłona. Będziemy mogli uczestniczyć w cyklu o nazwie „ISMovie Nights”, czyli plenerowych pokazach filmowych Instytutu Stosunków Międzynarodowych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Projekcje związane będą z współczesnymi problemami dotykającymi społeczność międzynarodową. Każda odsłona dotyczyła będzie innego aspektu stosunków międzynarodowych (począwszy od ekonomii i prawa międzynarodowego, skończywszy na migracjach), a poprzedzać ją będą prelekcje pracowników Instytutu dotyczące danego zagadnienia. Poprzez spotkania z filmem stworzymy dla studentów i pracowników ISM, oraz całego UW, niepowtarzalną okazję do dyskusji oraz integracji.

W Amfiteatrze na Bemowie czekają nas filmy Woodego Allena, ale nie tylko… Park Henrykowski na Białołęce to jak co roku największe Hity, Bielany będą nas rozśmieszać komediami na Stacji Metra Słodowiec oraz zachęcać do ekologicznego podejścia przy Stawach Brustmana, Górka Szczęśliwicka to intrygujące filmy w lipcu, Park Czechowicki w Ursusie zabierze nas do kobiecego kina, Wilanów pokaże swą siłę w cyklu 4 żywioły, RKS Okęcie na Włochach dostarczy nam adrenaliny kina akcji, Kępa Potocka na Żoliborzu zaprosi nas w południowe klimaty kina Iberyjskiego, Ursynów zaprosi nas do uczczenia swojego 40lecia wraz z polskimi komediami tamtych lat, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprosi nas na filmy fundacji Kamery Dawida, a w sierpniowe środy zachwyci nas filmowo Centrum Handlowe Atrium Reduta.

Profil Filmowej Stolicy Lata na portalu Facebook.

Grzybu

Komentarze