Geno Małkowski – WSPÓLNE MALOWANIE, 3. edycja

Geno Małkowski - WSPÓLNE MALOWANIE, 3. edycja

AKCJE WSPÓLNEGO MALOWANIA Eugeniusz Małkowski organizuje od początku lat 90. Ich nadrzędną ideą jest zaangażowanie tysięcy ludzi, niekoniecznie związanych ze światem sztuki, w proces tworzenia dzieła.

Do tej pory w ramach takich artystycznych działań Małkowski wraz z amatorami stworzył już ponad 50 obrazów o dużych wymiarach. Pierwsze akcje odbyły się w Paryżu przed Centrum Pompidou, płótna w formacie 2×2 m zostały podzielone na 40.000 kwadratów i zamalowane przez przypadkowych przechodniów.

Za każdym razem artysta dzieli podobrazie na równe prostokąty, tak aby każdy z nich mógł zostać wypełniony przez innego autora. W ten sposób powstają wyjątkowe dzieła wypełnione znakami ilustrującymi myśli, uczucia i pragnienia nieraz kilkudziesięciu tysięcy współtwórców. Profesor Małkowski starannie ocenia powstałe kompozycje i wielokrotnie w perfekcyjny sposób dopełnia je o własny zamysł twórczy, który nadaje niepowtarzalny charakter artystyczny każdej pracy.

Akcje wspólnego malowania odbywają się zazwyczaj w żywej scenerii, na ulicach lub w miejscach otwartych na społeczeństwo. Geno Małkowski chce odżegnać się od schematu obrazów zamkniętych w wystawienniczych salach galerii. Pokazując swoje działania w przyjemnej i dostępnej przestrzeni chce przybliżyć twórczość wszystkim ludziom, niezależnie od tego czy funkcjonują już w artystycznym świecie, czy też dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką.

http://eugeniuszmalkowski.pl/

Zatrzymaj się na chwilę przed płótnem, umocz pędzel w farbie i zostaw swój znak. Daj namówić się do wspólnego tworzenia.

Do zobaczenia w piątek, 4 września, w Centrum Zarządzania Światem

4 – 6 września, godz. 18:00 – 20:00
Centrum Zarządzania Światem
Okrzei 26
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze