Giełda Placówek Edukacji Pozaszkolnej

Giełda Placówek Edukacji Pozaszkolnej
fot. Wikipedia

W sobotę, 20 maja, w godz. 15.00 – 21.00 zapraszamy rodziców, dzieci i młodzież na Giełdę Placówek Edukacji Pozaszkolnej. Będzie to okazja, aby poznać warszawską ofertę edukacyjną, artystyczną i sportową, wziąć udział w warsztatach i porozmawiać o zajęciach tematycznych.

Warszawska oświata to nie tylko przedszkola i szkoły, ale także placówki wychowania pozaszkolnego, które odgrywają znaczącą rolę w budzeniu i rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży. Są to m.in. młodzieżowe domy kultury, ogniska pracy pozaszkolnej, ogrody jordanowskie, międzyszkolne ośrodki sportowe, placówki specjalistyczne, ognisko artystyczne i Pałac Młodzieży. W wielu miejscach Warszawy oferują profesjonalne zajęcia artystyczne, sportowe, naukowe, czy też techniczne. Wyspecjalizowana kadra pedagogów i instruktorów nie tylko wspiera szkolny system nauczania, ale również odgrywa ważną rolę w wychowaniu młodego człowieka.

Placówki wychowania pozaszkolnego, poza stałymi zajęciami, organizują konkursy, happeningi, turnieje, festiwale, wystawy, koncerty, spektakle teatralne, wycieczki czy konferencje. Rocznie z bogatej oferty zajęć korzysta około 25 tysięcy dzieci. W tegorocznej edycji Giełdy Placówek Edukacji Pozaszkolnej weźmie udział 29 placówek.
Zajęcia organizowane przez te placówki są bezpłatne. Giełdę poprzedzają zapisy, które rozpoczną się 19 maja 2017 r.

Miejsce: Warszawska Strefa Rodziny, wejście od Multimedialnego Parku Fontann; Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

Grzybu

Komentarze