Głosowanie na inicjatywy pozarządowe do końca kwietnia

Głosowanie na inicjatywy pozarządowe do końca kwietnia

Od środy, 23 marca można głosować na najlepsze inicjatywy pozarządowe ubiegłego roku. Kampanie społeczne, projekty artystyczne, pikniki rodzinne, wydarzenia kulturalne i sportowe. Aż 40 inicjatyw, zrealizowanych w zeszłym roku przez organizacje pozarządowe nominowano do nagrody głównej.

Konkurs S3KTOR to okazja do pokazania i wypromowania najlepszych inicjatyw podjętych przez organizacje pozarządowe w Warszawie. Cieszy się niesłabnącą popularnością wśród organizacji – do tej pory w pięciu edycjach konkursu zgłoszono blisko 700 inicjatyw. W konkursie może wziąć udział praktycznie każda organizacja działająca na rzecz mieszkańców miasta.
Do tegorocznej, szóstej edycji konkursu zgłoszono 119 inicjatyw. Najwięcej zgłoszeń nadesłano w kategoriach: „Kultura i Sztuka” oraz „Projekty wielowymiarowe”. Spośród zgłoszonych inicjatyw aż 40 zostało nominowanych do Nagrody Głównej. Spośród nominowanych inicjatyw Kapituła Konkursu S3KTOR wybierze zwycięzców każdej z kategorii oraz zwycięzcę nagrody Grand Prix, ufundowanej przez partnera konkursu – Tramwaje Warszawskie. Równolegle odbywa się internetowe głosowanie – rywalizacja o  Nagrodę Mieszkańców. Na inicjatywę, która otrzyma nagrodę mieszkańców głosujemy do 30 kwietnia.

Każdego roku organizacje pozarządowe podejmują liczne inicjatywy na rzecz mieszkańców naszego miasta. Organizowane przez nie akcje i wydarzenia promują między innymi kulturę, aktywny i zdrowy styl życia a także wspieranie osób potrzebujących. Miasto współpracuje z organizacjami pozarządowymi – wspiera ich działania, konsultuje dokumenty w komisjach dialogu społecznego, a także powierza im realizację zadań publicznych. W roku 2015 na rzecz organizacji pozarządowych m.st. Warszawa przeznaczyło 130 mln złotych, a w planach na rok 2016 kwota ta wzrasta do blisko 140 mln  zł.

źródło: um.warszawa.pl
Grzybu

Komentarze