Gówno na Placu Zabaw – Koncert i premiera filmu

Gówno na Placu Zabaw - Koncert i premiera filmu

Czwartego września, po dwóch latach nieobecności na scenie – GÓWNO WRACA!!! No… ale tylko po to, żeby z niej zejść na jeszcze dłużej.

Kto nie widział Gówna na żywo, niech nie przegapi tej wyjątkowej okazji, następna może się nie nadarzyć. Legenda rodeopunkrocka zagra w Warszawie jeden z dwóch tegorocznych koncertów.

O FILMIE
Wydawałoby się, ze po sześciu latach obecności na scenie, mało tego, po sześciu latach obfitujących niemal w same sukcesy, trudno będzie zespołowi Gówno jeszcze zaskoczyć czymś publiczność. A tu proszę! Po raz kolejny dostajemy od zespołu coś, z czym wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Bo „Podróż na Hel” to obraz wyjątkowy. Nie było tak szczerego i dogłębnego filmu o grupie rockowej jak ten. Ukazującego jej trud twórczy, artystyczne i nie tylko artystyczne konflikty, chwile zagubienia, skrajne emocje.

Podróż na Hel to życie Gówna od 1 czerwca rano do 1 czerwca 2012 wieczorem. Największą zaletą filmu jest to, że nie jest peanem na cześć zespołu. Panowie nie bali się pokazać wszystkich stron zespołu i samych siebie, także tych niezbyt kolorowych. Na mnie osobiście największe wrażenie zrobił Lucjan z Make Life Harder. Wielu zapewne ma go za chciwą i zarozumiałą gwiazdę. Zwłaszcza po akcji z Kuźniarem. A on w filmie jeszcze dolewa oliwy do ognia. Z jednej strony nie próbuje ukryć radości z faktu, że jego pytania rozwalają chłopaków z Gówna, a z drugiej nie bał się podchodzić blisko zespołu. Ja osobiście wierzę mu, gdy mówi, że „to jest kurwa rock n’ rollowy zespół i róbmy to na maksa”. Wierzę, że gość naprawdę kocha to, co robi. Z kolei Adam Witkowski – nie warto nawet wspominać, bo okazuje się, że gość przez całe życie miał kompleks Martyniuka, a to wydaje się żałosne. Natomiast Maciej Salamon kpi sobie z kolegów, że zatrudnili blogerów, aby poradzić sobie z problemami wewnątrz grupy. Doskonale zripostował to Przemek Gulda na naszych łamach: „Poddanie się, opuszczenie zespołu to według mnie większe cieniactwo niż walka o wspólną przyszłość”.

ZESPÓŁ GÓWNO
Muzyka GÓWNA określana jest jako RODEO PUNK, a zespół przypisuje sobie rolę pioniera tego gatunku. Szukając odniesień w innych, bardziej popularnych nurtach muzycznych, twórczość tą można określić jako fuzję country, punk’a, black metalu i noise’u.

Członkowie GÓWNA w 80% rekrutują się z absolwentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Niewątpliwe istnieje więc połączenie między „sztukami plastycznymi” i dźwiękami, które GÓWNO wydaje. Rozpatrywanie twórczości zespołu jedynie w kategoriach dźwiękowych nie oddaje więc w pełni tego czym GÓWNO jest.

Gdyby zebrać dokonania poszczególnych członków GÓWNA do kupy okazałoby się, że GÓWNO zajmuje się malarstwem, grafiką projektową, robi wizualizacje, performance, instalacje, wydaje art ziny, tworzy projekty radiowe i instalacje dźwiękowe, jest poczwórnym laureatem nagrody Sztorm Roku, przywozi laury z międzynarodowych festiwali filmu animowanego, było nominowane do Spojrzeń 2011, wydaje pozagówniane płyty w europejskich wytwórniach.

11949415_906525356067946_1191180519601821077_n

4 września, godz. 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą
bulwar B. Grzymały-Siedleckiego
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze