HabiArJan – Live In Concert

HabiArJan - Live In Concert

Zespół powstał w kwietniu 2013 roku, w Warszawie.
Jest to akustyczny kwartet: Inga Habiba-wokal, Artur Tigran Gyurjyan-gitara, wokal, Janusz Staszek-instrumenty perkusyjne oraz Artash Sharoyan-akordeon .

Muzyka, którą tworzą jest esencją folków z różnych stron świata. Wzruszające pieśni armeńskie, gorące hiszpańskie rytmy, afgańskie uniesienia w orientalnej skali, celtyckie harmonie, łagodne rytmy bossa nova. Utwory opowiadają o różnych ludzkich słabościach, ale także o miłości zarówno tej szczęśliwej jak i odrzuconej .

Zespół zdobył drugą nagrodę Alicji Klenczon na Pułtusk Festiwal w 2014 roku. Wszedł też do złotej setki w konkursie Skoda Muzyka. Ostatnio był gościem na antenie Trójki gdzie dziennikarz Artur Orzech określił muzykę zespołu jako „radio orient”.

HabiArJan daje bardzo energetyczne koncerty. Wciąga do zabawy publiczność.

Po jednym z koncertów fanka określiła zespół jako „wybuchowa mieszanka folków od Armenii po Afganistan, przy której nie sposób usiedzieć na krześle i trzeba zatańczyć”.
HabiArJan ma gotowy materiał na dwugodzinny album płytowy. Obecnie jest w trakcie nagrywania w studio jego pierwszej części.

25 czerwca, godz 21:00
Warsaw Tortilla Factory
Ul. Wilcza 46
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze