Hanami 2015 – Festiwal Kultury Japońskiej

Hanami 2015 - Festiwal Kultury Japońskiej

10 maja 2015 r. w godzinach 10:00-16:00 w tym samym miejscu co zawsze, w parku Pole Mokotowskie, w pobliżu skrzyżowania ulic Żwirki i Wigury oraz Banacha, szkoła języka japońskiego RakuGaku organizuje jedyny w Warszawie plenerowy festiwal kultury japońskiej HANAMI 2015

Zaproszeni są wszyscy pasjonaci kultury japońskiej. Więc jeśli kochasz mangę, anime, sztuki walki, kuchnię japońską, historię Japonii, kimona, kendamę, origami, kaligrafię, malarstwo japońskie, muzykę, taniec, teatr, ceremonię herbacianą, język japoński, j-pop, dramy, samurajów, gejsze, górę Fuji i Harajuku, to musisz być na Polu Mokotowskim w drugą niedzielę maja.

Program:
10:00 – otwarcie imprezy

11:00 – koncert gry na koto – Katarzyna Karpowicz

11:30 – pokaz kitsuke, zakładania kimona, z komentarzem – Yorokobi no Koen

12:00 – pokaz aikido – SOTO Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe

13:00 – pokaz i warsztat tańca obon – Stowarzyszenie Animatsuri

14:00 – pokaz tańca nihon buyo z komentarzem – Shiraume Kai

14:30 – pokaz kendo – Stowarzyszenie Tonbo Kendo

15:00 – pokaz i warsztat współczesnego tańca j-pop – Omona Team Poland

16:00 – zakończenie

Oprócz tego na stoiskach wystawców będzie można m.in. zagrać w gry japońskie (go, shogi, hanafuda), przymierzyć yukatę, zrobić sobie japońską ozdobę do włosów, wziąć udział w konkursach, kupić japońskie słodycze i gadżety, obejrzeć sprzęt do kendo, zapoznać się z grupą rekonstrukcyjną japońskiej marynarki wojennej z okresu II Wojny Światowej, spróbować wyciąć nożykiem obrazek kiri-e, pobawić się kendamą, zjeść sushi i inne japońskie smakołyki.

10 maja

Pole Mokotowskie

Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze