„Happening” w Teatrze Baj w weekend tylko dla dorosłych

„Happening” w Teatrze Baj w weekend tylko dla dorosłych

W weekend, 26 – 27 sierpnia, o godz. 19.30 zapraszamy mieszkańców na teatralne podwórko Teatru Baj po raz ostatni przed generalnym remontem. Pokażemy „Happening” w reżyserii Ewy Piotrowskiej, wydarzenie nietypowe, ponieważ dedykowane dorosłym widzom.

W zakamarkach teatralnych korytarzy aktorzy Teatru Baj wraz z muzykami Orkiestry Sinfonia Varsovia będą snuli opowieści o przeszłości: wesołej, zaskakującej, a czasem pełnej grozy. Artyści przywołają historie, które przez lata wydarzyły się w budynku i które spotkały zarówno aktorów, jak i lalki.

Przed przybyłymi gośćmi zostaną otwarte wszystkie drzwi budynku. Wydarzenie ma charakter spaceru po Teatrze Baj. WSTĘP WOLNY. Rezerwacja wejściówek pod numerem telefonu 22 818 08 21 oraz pod adresem mailowym bow@teatrbaj.pl.

Począwszy od nowego sezonu teatralnego 2017/18 Teatr Baj zmienia miejsce prezentacji swoich spektakli. Wiąże się to bezpośrednio z rewitalizacją siedziby teatru oraz koniecznością wykonania gruntownego remontu budynku. Modernizacja jest prowadzona w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

Teatr Baj powstał w 1928r. na warszawskim Żoliborzu i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. Dorobek artystyczny teatru obejmuje ponad 170 premiery. Baj sięga po polską i światową literaturę dla dzieci, stosuje różne formy i techniki lalkowe, łącząc w repertuarze klasykę i sztukę współczesną. Do realizacji spektakli zaprasza ciekawych twórców z Polski i zagranicy. Baj jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” (2014). Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, Order Uśmiechu.

Grzybu

Komentarze