Hoszpital oraz Maki i Chłopaki w klubie Hocki Klocki nad Wisłą

Hoszpital oraz Maki i Chłopaki w klubie Hocki Klocki nad Wisłą

31 mają w nadwiślańskim klubie Hocki Klocki odbędzie się koncertowa premiera albumu „Weszoło” zespołu Hoszpital. Poznaniakom na scenie towarzyszyć będzie drugi reprezentant wytwórni Thin Man Records grupa Maki i Chłopaki.

Koncert odbedzie się w ramach cyklu Krajowe Labele, prezentujacego niezależne polskie wytwórnie.

Hoszpital uformował się w marcu 2012 roku w stolicy Wielkopolski. Trio jak dotąd ma na koncie EP-kę „Szmutno” opublikowaną w 2014 roku. Debiutancki longplay zatytułowany dla odmiany „Weszoło” ukazał się 24 kwietnia. Znakiem rozpoznawczym grupy są rozmarzone, nieco senne gitary i ciepły głos Michała Bielawskiego. Trio z Poznania pokazuje, iż o miłości, samotności i bólu istnienia ciągle można zaśpiewać w sposób świeży i bezpretensjonalny, co więcej, czyniąc to w języku polskim.

„Wszyscy rzucili się grać elektronikę, a debitanci z Hoszpital stawiają na utwory łagodne, ale gitarowe. Tu i ówdzie poznaniacy dokładają klawisze, co jeszcze osładza brzmienie, a na wierzchu jest kojący głos wokalisty. Gitara delikatna, z przytępionymi kantami, bas głęboki, wybrzmiewający długo.”
Jacek Świąder (Gazeta Wyborcza)

Maki i Chłopaki to big beatowe trio z mazowieckich Mrozów, a ich twórczość najlepiej podsumują słowa redaktora Piotra Kowalczyka (Pulp, Machina, Lampa, Dwutygodnik): „Wczesny Muniek, wczesny Doherty, wczesny Weller, Rivers Cuomo, Henryk Ulik i Billy Bragg nisko się kłaniają. POLAND W NATARCIU, w najlepszym stylu.” Swoimi pozornie prostymi gitarowymi kawałkami bez refrenów zespół stawia wyzwanie uważnym melomanom, gdyż teksty ich piosenek to prawdziwa kopalnia odniesień do kultury lokalnej i światowej. Nazwani przez naczelnego Lampy Pawła Dunina- Wąsowicza sumieniem polskiego rock’n’rolla, ze względu na do bólu szczere teksty w bezbłędny sposób opisujące sytuację gitarowych zespołów z małych miasteczek.

31 maja, godz 18:00
Hocki Klocki
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze