II Festiwal Dzielnica Kultury MOKOTÓW „Od słowa do słowa”

II Festiwal Dzielnica Kultury MOKOTÓW "Od słowa do słowa"

W tym roku organizatorzy zapraszają Państwa do udziału w grze – pionkami będą słowa, planszą nasza wyobraźnia, a kostką będą zaproszeni goście i to oni będą inspirować Państwa do „słowogier”, „słowotwórstwa”, „słowoobracania”, aż po „brakmisłów”, czyli ogólnie pojętej „słowacji”.

Sto lat temu urodził się jeden z najwybitniejszych graczy słownych, a przez wiele lat mieszkaniec Mokotowa: Jeremi Przybora, i duch jego myśli unosić się będzie 19 września na II Festiwalu Dzielnica Kultury MOKOTÓW.

Dlatego do udziału zaproszone zostały tak zacne inicjatywy jak Loesje czy Kultura na Widoku. Swoje warsztaty dla dzieci poprowadzi dziennikarka Magda Glapińska z Małej Filmówki oraz aktorzy z mokotowskiego Teatru Guliwer.

Oprócz tego Domy Kultury Dzielnicy Mokotów zaproponują udział w takich grach jak krzyżówki, scrabble tyle, że… gigantycznych rozmiarów!

Biblioteka Publiczna będzie miała okazję podkreślić którzy z wybitnych polskich pisarzy mieli w osobistych dowodach mokotowskie adresy.

Na festiwalowej scenie wystąpią Teatr Mer ze spektaklem dla dzieci, Teatr Baza zaprezentuje „Matkę” na podstawie St.I. Witkiewicza. Na pewno nie klasycznie teatralnym wydarzeniem będzie widowisko przedstawione przez Teatr Improwizowany Klancyk. Dla wielbicieli muzyki klasycznej nie lada gratką będzie koncert Opium String Quartet – laureata Fryderyka w kategorii „Album. Muzyka współczesna”. W czasie Festiwalu odbędzie się też premierowy koncert formacji Groove Brothers featuring Piotr Żaczek – jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie muzyki jazz-fusion.
Wisienka na torcie to koncert Olgi Bończyk z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina. Koncert ten będzie hołdem dla wykonywanej przez Kalinę Jędrusik twórczości Jeremiego Przybory.

Oprócz tego, że Festiwal zapewnia coś dla ducha to zapewni także coś dla ciała: strefę slow-food oraz coś dla portfeli, czyli strefę wydawnictw książek i antykwariatów.

Festiwal Dzielnica Kultury MOKOTÓW ma ambicję pokazywać kulturę i sztukę najwyższych lotów, ale w przystępnej, otwartej dla każdego formie.

19 września – 27 listopada, godz. 12:00
Służewski Dom Kultury
ul. Jana Sebastiana Bacha 15
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze