II Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”

Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi, rodzinami i znajomymi na bezpłatne wakacyjne spotkanie z wybitnymi artystami i z teatrem ulicznym w ramach: II Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”.

Już w piątek, 14 lipca, w Warszawie rozpocznie się II Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”. Potrwa 3 dni – do niedzieli, 16 lipca.

To spotkanie z teatrem dla wszystkich – niezależnie od wieku.
Po raz kolejny mieszkańcy Warszawy, ale także turyści będą mieli okazję poznać sztukę, jaką jest teatr uliczny. W głównej roli wystąpią pacynki i marionetki.
W tym roku Festiwal odbędzie się w dwóch miejscach – w parku przed Teatrem Rampa (14 lipca) oraz na Rynku Nowego Miasta w Warszawie (15 i 16 lipca). Wstęp na festiwalowe spektakle jest bezpłatny.
II Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” potrwa 3 dni.
Pierwszego dnia – w piątek, 14 lipca, zapraszamy na miły teatralny wieczór. Festiwalowe wydarzenia odbędą się w parku przed Teatrem Rampa w godzinach od 17.oo do 21.oo.
Natomiast w sobotę i niedzielę festiwalowi artyści, podobnie jak podczas pierwszej edycji pojawią się na Rynku Nowego Miasta w godzinach od 11.oo do 17.oo.
We wszystkie dni o każdej pełnej godzinie rozpocznie się kolejny spektakl. Po każdym przedstawieniu będzie możliwość podejrzenia teatru „od kuchni”: rozmowy z artystami, poznanie budowy marionetek i pacynek czy próby animacji lalkami.

Widzów czeka wiele wrażeń z udziałem wyjątkowych aktorów: marionetek i pacynek oraz kataryniarza, którzy zamienią miejską przestrzeń w teatralną krainę.
„Celem Festiwalu „Lalka na Scenie” jest przybliżenie widowni ginącej sztuki grania marionetką i pacynką. W tym roku zaprezentujemy przedstawienia pełne pozytywnych emocji, kolorów, dźwięków z udziałem międzynarodowych mistrzów animacji. Na tę edycję zaprosiliśmy do Warszawy artystów z: Czech, Słowacji, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Bez względu na wiek, bez względu na pogodę zapraszamy na spotkania z teatrem ulicznym już 14,15 i 16 lipca” – powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum, Dyrektor Festiwalu „Lalka na Scenie”.

Tegoroczny festiwal po raz kolejny stwarza możliwość spotkania z mistrzami tego teatru. O artystyczne emocje na najwyższym poziomie zatroszczy się Ivan Gontko, Słowak, Dyrektor Artystyczny Festiwalu – wybitny artysta, reżyser, który dba o kultywowanie historii teatrów ulicznych.
„Zabierzcie ze są poduchy, krzesełka, koce i dajcie się ponieść fascynującej przygodzie z teatrem. U nas na teatralnym dywanie każdy z widzów uczestniczy w wydarzeniu jak Mu wygodnie: siedząc czy leżąc. Mamy nadzieję, że jak w roku ubiegłym tysiące widzów odwiedzi nasz Festiwal” – zaprasza Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum, Dyrektor Festiwalu.

Prezentowane spektakle są przeznaczone dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponadto tak je dobrano, aby nie było bariery językowej w odbiorze.

Miejsca festiwalowych wydarzeń:
14 lipca w piątek (park przez Teatrem RAMPA) w godz. 17.00- 21.00.
15 i 16 lipca w sobotę i niedzielę (Rynek Nowego Miasta) w godz. 11.00 18.00.

Spektakle zaczynają się zawsze o pełnej godzinie.
W przerwach rozmowy z aktorami i animacje dla dzieci.

Uwaga – w przypadku deszczu chowamy się przed nim, wracamy, gdy padać przestanie.

GOŚCIE 2. EDYCJI FESTIWALU LALKA NA SCENIE 2017:
Professor Clive Chandler (Wielka Brytania): Mr. Punch, Judy & baby
Instituto delle Guaratelle / Bruno Leone (Włochy): Storie di Pulcinella
Ivan Gontko, Ivana Gontková, TYJATR (Słowacja): Don Juan; Herkules
Palyi János (Węgry): Vitéz László
František Petrák, Teatro Pimprlo (Czechy): Doňa Isabella arte dell Ultramarin
M. Vydrová, M. Šiková, P. Kordová (Czechy): Jak se hledají princezny; Smrt ve službách loutkového divadla

Grzybu

Komentarze