II Warszawski Dzień Zwierząt

Już za niespełna dwa tygodnia, 20 maja, w parku Agrykola odbędzie się druga edycja Warszawskiego Dnia Zwierząt. Na uczestników tego wydarzenia czekają liczne atrakcje przygotowane specjalnie z myślą o miłośnikach zwierząt – zarówno tych małych, jak i dużych.

Organizatorem Warszawskiego Dnia Zwierząt (WDZ) jest Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, zwane popularnie „Paluchem”, jednakże będzie to święto wszystkich zwierząt i ich sympatyków. Dlatego też w wydarzeniu udział wezmą m.in. przedstawiciele Lasów Miejskich-Warszawa, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, Komendy Stołecznej Policji, Straży Miejskiej m.st. Warszawy, a także licznych fundacji np. Zwierzęca Polana, S.O.S. dla Jamników, Królewska, Grupa Pomocy Kotom Mrau, Stowarzyszenie Przyjaciół Fredek i wiele innych.

Wydarzenie to łączy wymiar edukacyjny i rozrywkowy. W programie znalazły się bowiem zarówno porady specjalistów, jak i warsztaty artystyczne, konkursy z narodami czy zlot psów adoptowanych z „Palucha”. Na czworonożnych gości czekać będą upominki ufundowane przez współorganizatora wydarzenia, firmę Dolina Noteci.

Obok licznych konkursów na szczególną uwagę zasługuje „Zwierzozagadaka”. Dzięki tej zabawie, każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę w zakresie miejskiej fauny, a także wygrać cenne nagrody ufundowane przez partnera – firmę Elektrolux. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z porad behawiorystów, obejrzeć pokazy psów pracujących w policji, a także wziąć udział w warsztatach nt. zabaw z psem oraz podstaw posłuszeństwa i pierwszej pomocy. Gośćmi specjalnymi WDZ będą Aleksandra i Michał Makulscy – podróżnicy, którzy opowiedzą jak przygotować się do wyprawy w nieznane razem ze swoim pupilem.

Podobnie jak w ubiegłym roku WDZ poprowadzą konferansjerzy i miłośnicy zwierząt: Marzena Rogalska i Michał Olszański. Zabawa w parku Agrykola potrwa od godz. 11.00 do 18.00.

Podczas Warszawskiego Dnia Zwierząt nie zabraknie również psów z „Palucha”. Oprócz informacji o adopcji czy wolontariacie, na stanowisku schroniska, będzie można otrzymać bezpłatną grę edukacyjną „Piesku, szukaj domu”, a także wykonać adresatkę dla czworonoga.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Schroniska „Na Paluchu”. Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia na portalu Facebook oraz obejrzenia filmów na portalu YouTube.

Wydarzenie jest współorganizowane przez Dolinę Noteci.
Patronami medialnymi WDZ są: Dog&Sport, Kocie Sprawy, Pies moją miłością, Rynek Zoologiczny oraz Świat Elit.
Partnerzy WDZ: Bayer, Elektrolux, ABfoto.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze