III Festiwal Otwarte Mieszkania -Tożsamość dzielnic. Ludzie i miejsca

III Festiwal Otwarte Mieszkania -Tożsamość dzielnic. Ludzie i miejsca

W drugiej połowie września 2015 r. odbędzie się trzecia edycja FOM – znanego już Warszawiakom Festiwalu Otwarte Mieszkania.

W tym roku zobaczycie Warszawę nieznaną – wyjedziemy poza Śródmieście, Mokotów, Ochotę i Żoliborz aby zrozumieć, że stolica to 18 dzielnic, w których toczy się życie miejskie, rodzinne i kulturalne. Organizatorzy zaproszą do kilkunastu prywatnych przestrzeni, wśród których znajdą się historyzujące i modernistyczne domy, mieszkania w osiedlach powojennych, a także „miejskie legendy”, istniejące w przestrzeni miejskiej w sposób wirtualny, ale będące nieodłącznym elementem tożsamości danej dzielnicy.

Wraz z Uczestnikami i Mieszkańcami przyjrzymyą się Warszawie jako miastu policentrycznemu. Czy poszczególne dzielnice są już samowystarczalne, czy życie mieszkańców nadal skupia się w centrum miasta. Czy można ominąć centrum i żyć w spokojnym rytmie dzielnic peryferyjnych?

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy o historii Warszawy i pokazanie wartości jej materialnego i niematerialnego dziedzictwa, ukrytego w przestrzeni prywatnej. Na Festiwal zaprasza organizator -warszawski Oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami – oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

Zwiedzanie kolejnych dzielnic odbędzie się w dniach 19-20 oraz 26-27 września 2015 r., w ramach FOM odbędą się także wykłady towarzyszące w Domu Braci Jabłkowskich.

Program będzie publikowany na bieżąco na stronie festiwalu: www.fom.waw.pl

11219000_1041402645904631_5254755653258369920_n

19 – 30 września
Warszawa
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze