III Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej

III Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej

Już w najbliższy weekend 13-14 czerwca w Warszawie odbędą się III Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej.

Dwa lata temu reprezentacji Polski udało się zdobyć tytuł mistrzów globu, a rok temu młodzi piłkarze zajęli drugie miejsce. W tym roku ich rywalami będą drużyny z krajów europejskich, a także z bardziej egzotycznych lokalizacji, takich jak Jordania, Pakistan, Meksyk, Wietnam, Togo czy Tajlandia. Przydzielenie zespołów do poszczególnych grup eliminacyjnych odbędzie się w drodze losowania przeprowadzonego na konferencji prasowej 8 czerwca, w stołecznym ratuszu.

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, Urzędu Miasta st. Warszawy, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Klubu Wybitnego Reprezentanta. Na konferencji obecni będą również przedstawiciele sponsorów (firmy Continental Opony Polska, Jeronimo Martins Polska oraz kanału Disney XD), a także reprezentacji kadry Polski.

W III Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, organizowanych przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”, weźmie udział 30 zespołów z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego świata. Na boisku będzie można zobaczyć blisko 300 młodych sportowców. Zawody odbywać się będę w sobotę, 13 czerwca, w godz. 9.00-16.00 (na boisku bocznym) oraz w niedzielę, 14 czerwca, w godz. 14.00-17.00.

Współorganizatorami wydarzenia jest miasto stołeczne Warszawa i Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy. Patronem Honorowym wydarzenia jest Polski Związek Piłki Nożnej.

Grzybu

Komentarze