III Noc Robotów PIAP 2015. Misja: Bezpieczeństwo

III Noc Robotów PIAP 2015. Misja: Bezpieczeństwo

Roboty po raz kolejny opanują Warszawę! Już 22 maja w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP odbędzie się III edycja Nocy Robotów PIAP pod hasłem „Misja: Bezpieczeństwo”.

To największa w Polsce impreza popularnonaukowa poświęcona zagadnieniom robotyki. Odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in.
roboty policyjne, latające, medyczne, antyterrorystyczne – neutralizujące ładunki wybuchowe, a także kosmicznych zwiadowców. I to wszystko podczas jednej nocy w Warszawie.

III Noc Robotów PIAP to jedyna w kraju tak duża impreza popularno-edukacyjna, która promuje innowacyjne technologie i prezentuje najnowsze osiągnięcia polskich inżynierów i naukowców w dziedzinie robotyki. Organizatorami wydarzenia są Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz PIAP-ScienTech.

Roboty już teraz są obecne w środowisku człowieka, mimo, że często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Pomagają nam odkurzać, kosić trawniki lub czyścić elewację szklanych budynków. Musimy przygotować się na masową obecność i rosnącą rolę robotów w naszym życiu codziennym.

Dla fanów kosmosu i niezwykłych technologii, nie lada gratką będzie Park Technologii Kosmicznych, którym dowodzić będzie robot Hyperion – wielozadaniowy analog Łazika Marsjańskiego, służący do wspierania załogowych misji pozaziemskich. Natomiast w Parku Robotów 3D Design będzie można m.in. zobaczyć, jak wygląda proces powstawania robota przy wykorzystaniu technologii 3D.

Świat robotów dla młodzieży i najmłodszych. W Parku Małych Wynalazców będą prowadzone kreatywne zajęcia manualne polegające na
konstruowaniu robotów z kartonów, papieru, butelek czy nakrętek. Przez cały czas trwania wydarzenia, przed wejściem do Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP będzie można wziąć udział w warsztatach Robot Dance.

Miłością do konstruowania robotów będą próbowali zarazić zwiedzających kilkudziesięciu studentów z różnych kół naukowych z całego kraju w Parku Robotów Edukacyjnych. Będzie można poznać roboty humanoidalne NAO, roboty typu micromause, Robot Mobilny Orion, RYŚ, czy Elektron, który wykorzystywany jest przy pracach badawczych z zakresu nawigacji i sterowania robotami mobilnymi.

Przewodnikami po świecie robotów będą naukowcy, inżynierowie z PIAP oraz firmy partnerskie, a także studenci z najlepszych uczelni technicznych w Polsce.

22 maja, godz 16:00 – 24:00
PIAP, Al. Jerozolimskie 202
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze