III Piknik Historyczny „Na Berlin! Ostatnie dni II wojny światowej”

III Piknik Historyczny „Na Berlin! Ostatnie dni II wojny światowej”

Już po raz trzeci Fundacja Ochrony Zabytków Militarnych wraz z Muzeum Zabytków Techniki Wojskowej Braci Kęszyckich oraz Radny Dzielnicy Białołęka Marcin Korowaj zapraszają na Piknik Historyczny, który odbędzie się w dniach 30 – 31 maja 2015 na terenie Portu Żerańskiego (Modlińska 14).

Patronat honorowy objęli: Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak oraz Burmistrz Dzielnicy Białołęka Piotr Jaworski.

Tegoroczna edycja Pikniku nawiązuje do dnia zwycięstwa militarnego największego konfliktu w dziejach ludzkości – dnia zakończenia II wojny światowej, którego 70. rocznica przypada w maju 2015 roku.
Temu wyjątkowemu wydarzeniu będzie podporządkowany cały program Pikniku, a więc widowiska batalistyczne, gry i zabawy historyczne dla dzieci i dorosłych oraz to, co najbardziej pociągające – bogaty park maszyn zabytkowych. W trakcie Pikniku zorganizowane zostaną 4. inscenizacje historyczne. Zobaczycie „na żywo” walki na różnych frontach II wojny światowej w ostatnich dniach przed upadkiem III Rzeszy – w oprawie pirotechnicznej.

Oprócz tego na uczestników czekają liczne punkty programu: m.in. dioramy oraz dynamiczne pokazy pojazdów – na lądzie i na wodzie. Zwolennicy mocnych wrażeń będą mieli okazję do przejażdżki pojazdami pancernymi, a na terenie basenów Portu Żerańskiego będzie można popływać amfibią – ochotników organizatorzy zapraszają na pokład!
Ponadto zobaczycie kolekcjonerskie okazy walczące w II wojnie światowej m.in. czołgi, działa samobieżne, transportery, ciągniki artyleryjskie, samochody, motocykle – większości armii – wszystko w jednym miejscu, na polach Białołęki.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Wzorem ubiegłego roku, już dziś zapraszamy na wyjątkowy Dzień Dziecka. Na najmłodszych pasjonatów historii czekają liczne niespodzianki.

30 – 31 maja, godz 11:00
ul. Modlińska 14
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze