Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017

Zapraszmy od czwartku, 15 września br., na rozpoczynający się już tradycyjnie cykl imprez inaugurujących sezon kulturalny na Ursynowie. Z tej okazji Dzielnica Ursynów przygotowała ambitne wydarzenia kulturalne z udziałem wybitnych i cenionych polskich artystów i ludzi sztuki. Serdecznie zapraszamy.

15-19 Września 2016, Godzina: 17.00
Miejsce: Warszawa – Ursynów, Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, Komisji Edukacji Narodowej 61 (pokaż na mapie)

Bezpłatne karty wstępu są do odbioru w placówkach kulturalnych. Ilość miejsc ograniczona.

„PRZESTRZENIE MALARSKIE”
wernisaż wystawy malarstwa Włodzimierza Dawidowicza

Włodzimierz Dawidowicz urodził się w Stanisławowie, mieszka w Warszawie. Malarz. Studiował w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1969 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa i Grafiki u prof. Pakulskiego i Michała Byliny. Wziął udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych, zbiorowych i zagranicznych. Jego prace znajdują się w zbiorach Galerii Zachęta, w Muzeum Secesji w Płocku i w licznych Biurach Wystaw Artystycznych, jak również w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Warszawie, Sandomierzu, Mediolanie, Wenecji, Toronto, Wiedniu, Madrycie, Paryżu (Wersal), Finlandii (Kusankowski), Berlinie, Meinhaim, Arnheim, Sztokholmie. Za pracę twórczą otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Galeria U, Dom Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5
Czwartek 15.09.2016 r., godz. 17.00
Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury

„JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE – PIOSENKI HENRYKA WARSA”
w wykonaniu Anny Dereszowskiej z zespołem

„Już nie zapomnisz mnie…” to tytuł debiutanckiej płyty Anny Dereszowskiej, na której znalazły się kompozycje Henryka Warsa w nowych aranżacjach.
Podczas koncertu usłyszymy takie znane utwory, jak „Sex Appeal”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Miłość Ci wszystko wybaczy” oraz tytułowy „Już nie zapomnisz mnie”.

Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3
Piątek 16.09.2016 r., godz. 18.00
Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 14 września od godz. 18.00.

„OD BACHA DO GERSHWINA” – Trio Filipa Wojciechowskiego

W programie koncertu pełne twórczej oryginalności i pomysłowości jazzowe transkrypcje utworów: J. S. Bacha, L. van Beethovena, F. Chopina, M. de Falli i G. Gershwina w wykonaniu Filipa Wojciechowskiego (fortepian, aranżacja), Pawła Pańta (kontrabas), Adama Lewandowskiego (perkusja).

Biblioteka Publiczna im. J.U. Niemcewicza – Wypożyczalnia Nr 34, ul. 6-go Sierpnia 23
Sobota 17.09.2016 r., godz. 18.00
Wstęp wolny

„MÓJ STASZEWSKI” koncert Jacka Bończyka z zespołem

W programie piosenki Stanisława Staszewskiego w interpretacji jednego z najlepszych polskich aktorów śpiewających i znakomitego tria muzycznego. Jacek Bończyk sięga po repertuar Stanisława Staszewskiego, przedstawiciela undergroundu lat 60-tych, nazywanego także „filarem bankietów“ albo też „ostatnim emigrantem romantycznym“. Piosenki Staszewskiego zyskały wielką popularność w latach 90-tych za sprawą jego syna, Kazika, który wydał je na płytach „Tata Kazika“ i „Tata 2“. Wcześniej teksty niektórych utworów śpiewał Jacek Kaczmarski. Tak naprawdę wszyscy znają lub przynajmniej kojarzą te piosenki: „Baranek“, „Inżynierowie z Petrobudowy“, „Celina“ czy „U Marianny“. Jacek Bończyk z zespołem pragnie je zaprezentować w nowych akustycznych aranżacjach, nawiązujących do klimatu warszawskiej i paryskiej rzeczywistości z połowy ubiegłego stulecia

Dom Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6
Niedziela 18.09.2016 r., godz. 17.00
Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 13 września od godz. 18.00

„RECITAL CHOPINOWSKI” wystąpi Marek Bracha

Marek Bracha jest uważany za jednego z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia. Jego grę cechuje szlachetność i piękno brzmienia oraz powściągliwa i wysmakowana ekspresja.. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną, mając już za sobą udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Chile oraz Wenezueli.
W programie recitalu m.in. Fantaisie – Impromptu cis-moll, Nokturn Des-dur, Polonez A-dur oraz najpopularniejsze walce i mazurki Fryderyka Chopina.

Skwer przy fontannie przy ul. Bronikowskiego
Niedziela 18.09.2016 r., godz. 17.00
Wstęp wolny

MUZYKA U ŚW. KATARZYNY – „NIE WZIĄŁEŚ MNIE W TANECZEK” W programie renesansowe tańce i pieśni polskie, francuskie, włoskie i angielskie. Wystąpią Zespół Tańca Dawnego Pawanilia pod kierownictwem art. Sylwii Majewskiej i Katarzyna Bienias sopran z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego muzyki dawnej.

Plac przed kościołem św. Katarzyny ul. Fosa 17
Niedziela 18.09.2016 r., godz. 19.00
Wstęp wolny

W STARYM KINIE ZE STANISŁAWEM JANICKIM – „Ludzie bez jutra”
Seans filmowy z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu
The New Art Trio Sebastiana Wypycha

Pokaz współczesnej rekonstrukcji cyfrowej odnalezionego niedawno, w archiwum niemieckim, filmu niemego „Ludzie bez jutra” w reż. Aleksandra Hertza. W rolach gł. Józef Węgrzyn i Halina Bruczówna. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka wykonywana – jak w epoce kina niemego – na żywo, skomponowaną specjalnie do rekonstrukcji cyfrowej „Ludzi bez jutra” przez Pawła Szamburskiego, Sebastiana Wypycha i Patryka Zakrockiego.
Projekcję poprzedzi wykład red. Stanisława Janickiego o reżyserze Aleksandrze Hertzu, jednej z najważniejszych postaci w kinematografii polskiej okresu niemego kina.

Niedziela 18.09.2016 r., godz. 19.00
Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14.
Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury od 15 września od godz. 17.00

„ALE CZAD! czyli podróże Grupy MoCarta”

Podróże to nowe miejsca, ciekawi ludzie, zaskakujące przygody i ogromna energia – jednym słowem CZAD. Czad to prędkość, zmiany czasu, hotele, lotniska, utracone bagaże oraz kraj, w którym Grupa jeszcze nie koncertowała.
Ale Czad, czyli podróże Grupy MoCarta to nowy program kwartetu, w którym muzycy zagrają i opowiedzą między innymi o Chinach, Francji, Kostaryce i egzotycznej Republice Czeskiej. W programie Grupy jak zwykle dominować będzie muzyka klasyczna, okraszona kulturalnym żartem.Nowy program Grupy MoCarta to największe przeboje muzyki nie tylko klasycznej, inteligentny żart i mnóstwo energii – jednym słowem będzie CZAD!

Poniedziałek 19.09.2016 r., godz. 19.00
Multikino Ursynów, al. KEN 60

Bezpłatne karty wstępu na koncert Grupy MoCarta będzie można zamówić wysyłając email na adres bilety.kultura@ursynow.pl – w tytule emaila należy wpisać GRUPA oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby, która odbierze karty wstępu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 września do godziny 15.00.
W przypadku liczby zgłoszeń większej niż liczba dostępnych kart zostanie przeprowadzone losowanie. Wylosowane osoby zostaną zawiadomione emailem w dniu 14 września do godziny 17.00.
Jednej osobie przysługuje prawo do jednego zgłoszenia, na które przypadać będą dwie jednoosobowe karty wstępu. Osoby, które otrzymają odpowiedź (email) będą mogły odebrać karty wstępu w Urzędzie Dzielnicy na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość w terminach podanych w przesłanej informacji.
Nieodebrane karty trafią ponownie do dystrybucji i będą dostępne w Urzędzie Dzielnicy 19 września od godz. 8.15 do 18.00 w kolejności zgłoszeń oraz w Multikinie na pół godziny przed koncertem. Informacja o liczbie nieodebranych kart wstępu zostanie wywieszona w Multikinie.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze