Indyjskie święto Navratri w Warszawie

Indyjskie święto Navratri w Warszawie

Navratri, czyli dosłownie „dziewięć nocy”, to indyjski festiwal i najdłuższe na świecie (trwające 9 dni) święto tańca. Bogowie stworzyli wieloramienną boginię Durgę, by pokonała demona Mahiszę, który zagrażał światu. Każdy z bogów dał Durdze swój oręż, z pomocą którego pokonała demona i uratowała świat przed zagładą Navratri jest świętowane w całych Indiach, ale w różnych regionach Indii jest obchodzone w nieco w inny sposób.

Podczas tego święta jest wykonywany charakterystyczny taniec GARBA, w którym tancerki i tancerze wirują energetycznie do rytmicznej muzyki. Innym tańcem związanym z uroczystością jest DANDIYA, podczas którego tancerze używają specjalnych patyków zwanych dandiya. Wspomniane tańce symbolizują walkę bogini Durgi z demonem, ale również zabawy i tańce boga Kryszny z pasterkami.

Navratri to jak wiele indyjskich świąt celebrowanie zwycięstwa dobra nad złem.

Zapraszamy na obchody indyjskiego święta Navratri w Warszawie!

Miejsce: Club Mirage (pl. Defilad 1, Warszawa)

Dzień: 09.10.2016 r. (niedziela)

Godz.: 18:00-23:59

W programie:

  • Tradycyjne indyjskie potrawy serwują Namaste India i Mr India
  • Malowanie dłoni henną
  • Gra w carrom (indyjski bilard)
  • Pokazy tańców indyjskich: kathak i dandiya
  • Warsztaty tańca dandiya
  • Muzyka grana przez DJ-a Don

WSTĘP WOLNY

Dlaczego warto przyjść?

Wydarzenie w Club Mirage to znakomita okazja, by obejrzeć pokazy tradycyjnych tańców indyjskich, związanych ze świętem Navratri oraz lepiej poznać kulturę Indii. Podczas obchodów święta możesz wziąć udział w warszatatch tańca dandiya, zagrać w carrom (indyjski bilard) oraz udekorować swoje dłonie henną. Wyśmienite indyjskie specjały zaserwują restauracje Namaste India i Mr India, a podczas wydarzenia muzykę będzie prezentował indyjski DJ Don.

Indyjskie święto Navratri w Warszawie

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze