IV Warszawska Wymiana Ubrań

IV Warszawska Wymiana Ubrań

Niecały tydzień przed początkiem astronomicznej wiosny, to najwyższy czas by zobaczyć co w szafie piszczy. Zapraszamy więc na kolejną edycję naszej wymiany! Przynieście ciuchy, których nie chcecie już nosić i wymieńcie je – to proste! 🙂

W wymianie biorą udział tylko czyste ubrania w dobrym stanie.

Wymiana 1:1 (ile sztuk przyniesiesz tyle możesz wynieść)

Za każde 10 przyniesionych sztuk bonus: 2 dodatkowe pieczątki (czyli 12 sztuk do zabrania).

5 ZASAD, które pomogą Wam ujarzmić szafę przed Warszawską Wymianą Ubrań.

1. Co do czego?
Jednym z odzieżowych grzechów głównych jest trzymanie w szafie rzeczy, które są super tylko nie masz ich do czego założyć. Specjaliści radzą, by do każdej rzeczy mieć przynajmniej 2 kombinacje, w których możesz ją nosić. Jeśli natomiast masz ciuch niepasujący do niczego zastanów się ile innych rzeczy musisz dokupić by móc go nosić. Jeśli nie jesteś w stanie dobrać tych rzeczy w ciągu najbliższego tygodnia – ciuch na wymianę.

2. Zasada jednego roku.
Zasada prosta, ostra i klarowna. Jeśli masz w szafie jakąś rzecz, która nie noszona przeleżała już rok – czas się z nią pożegnać. Zbyt drastyczne? Dla wyjątkowo ważnych dla Ciebie ciuchów możesz przedłożyć okres tolerancji do 2 lat. Dobrym sposobem na sprawdzenie tego czy jakaś rzecz przez rok nienoszona powinna zostać jednak w szafie, jest powieszenie jej w bardziej dostępnej części szafy lub położenie z przodu półki. Jeśli pomimo tego nie założysz jej przez kolejny miesiąc znaczy to, że powinna trafić na wymianę ciuchów.

3. „Ta moda wróci”
Trzymasz w szafie rzeczy, które kiedyś były modne, a teraz nie są, choć Tobie się bardzo podobają?
Czy to dobra postawa? Otóż specjaliści mówią, że to co aktualnie jest lansowane nie powinno być dla nas nakazem, w co się mamy ubierać, a jedynie inspiracją. Najważniejsze jednak by nosić rzeczy odpowiednie do swojej figury, a nie ślepo podążać za modą. Jeśli więc nie nosisz rzeczy, w których dobrze wyglądasz tylko dlatego, że są sprzed kilku sezonów – wyrzuć z głowy takie myślenie! Pamiętaj jednak, że trzymanie rzeczy w nadziei na to, że moda wróci nie ma sensu. Miejsce w Twojej szafie jest cenne i mogły by je zająć ciuchy, w których bez żadnego „ale” możesz chodzić na co dzień nie czekają odmiany modowego losu. Poza tym moda wraca, ale zawsze nieco zmieniona. Jeśli już wróci będziesz mieć mnóstwo okazji by zdobyć takie ciuchy. Nasza rada jest więc następująca. Nie przetrzymuj ubrań tylko dlatego, że „może kiedyś”, jeśli dobrze w nich wyglądasz noś je już teraz. Jeśli nie pasują do Twojej figury bezwzględnie przynieś je na wymianę ubrań.

4. „Ciuchy, do których schudnę”
Nie pozwól sobie na taki masochizm! Ciuchy z czasów, gdy byłaś szczupła to nie kuracja odchudzająca, tylko coś, co może Cię dołować. Masz nadzieję, że do nich schudniesz, tylko nie wiesz kiedy. Powiedzmy to jasno: nie warto ich trzymać! Możesz sobie zachować tylko jedną rzecz i to taką najbliższą Twojemu obecnemu rozmiarowi. Postaw sobie za cel zmieszczenie się w niej w jakimś realnym terminie. Ta rzecz może być Twoją miarką sukcesów odchudzania. Nie trzymaj jednak całej sterty „pamiątek po dawnej sylwetce”. Pomyśl o tym ile radości da Ci kupienie nowych ciuchów w mniejszym rozmiarze, gdy już schudniesz.

5. Na jaką okazję?
Jeśli nie wiesz czy zachować dany ciuch, czy się go pozbyć zadaj sobie to pytanie. Najwyższy status w Twojej szafie powinny mieć ciuchy „na każdą okazję”. Jeśli jednak masz coś co założyć możesz tylko na hawajski bal kostiumowy lub grę w polo z dworem angielskim… Zastanów się czy takie okazje są wystarczająco częste by zagracać sobie szafę. Jeśli nie – ciuch na wymianę!

Grzybu

Komentarze