Jak może się zmienić Aleja Jana Pawła II?

Jak może się zmienić Aleja Jana Pawła II?

Według ocen ekspertów, Aleja Jana Pawła II już wymaga remontu nawierzchni. Korzystając z możliwości, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. komunikacji rowerowej Łukasz Puchalski, zaproponował swoją koncepcję zmiany ulicy.

Zaproponowana przebudowa dotyczy odcinka od ronda ONZ do ronda Czterdziestolatka (Dworzec Centralny). Na tym odcinku muszą powstać szpalery drzew, ścieżki rowerowe i wszystko to musi odbyć się kosztem zmniejszenia ilości pasów dla samochodów.

Dany odcinek ulicy jest najbardziej szerokim i liczy pięć pasów w stronę Mokotowa i cztery w stronę Żoliborza. Łukasz Puchalski twierdzi, że ta część alei nigdy nie jest zakorkowana, więc zmniejszenie ilości pasów na trzy w każdą stronę nie zmieni przepustowości jezdni, ale pozwoli na stworzenie obustronnych dróg dla rowerów, szpaler drzew oraz pełnowymiarowych chodników. Warto też zaznaczyć, że oprócz ilości pasów, chcą zmienić także ich szerokość, wg planu muszą być oni o 25 centymetrów węższe, ale po obu stronach ulicy będą dostępne zatoki postojowe dla kierowców.

Szpalery drzew musiałyby oddzielić jezdnie od ścieżek rowerowych, które połączą się ze ścieżkami budowanymi teraz od al. Solidarności do ronda ONZ.

Na ile ten plan jest realny? Pan Łukasz uważa, że jest całkiem realny, skoro i tak ulica będzie przebudowywana. Z tego powodu już zostały wysłane plany i propozycje projektu do różnych jednostek miejskich, gdzie już czekają na ocenę i uwagi.

Poniżej macie przekrój przedstawiający dany plan.

125cec88-f32e-11e4-a686-0025b511226e

Źródło: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze