Jazz nad Wisłą: Marita Alban Juarez Quartet

Jazz nad Wisłą Marita Alban Juarez Quartet

Przez cały sezon w każdą niedzielę będziecie mogli posłuchać jazzu nad Wisłą. Czasem będą to koncerty, czasem słuchowiska, a czasem swingowe potańcówki. 03.09 wystąpie kwartet Marity Alban Juarez.

♥ Marita ALBAN Juarez Quartet ♥

„Aguas calientes” zespołu Marity jest wyśmienicie zagrana i zaśpiewana. Przywraca publiczności najprzedniejszą muzykę z dawnych lat i odległych krain: Brazylii, Kuby Peru, gdzie muzyka jest chlebem życia znacznie bardziej niż u nas. Płyta wydana w Hiszpanii przez YoukaliMusic odzyskuje dla polskich słuchaczy afro latynoską muzykę, w tym zwłaszcza nieśmiertelną brazylijską bossa novę. Tom Jobim, Vinicius de Moraes, Joao Gilberto, Toquino Edu Lobo, Elis Regina nie umrą nigdy, choć przechodzić mogą przez czyściec zapomnienia i przytłoczenia popem czy baile funki”.
– Maciej Stasiński, dziennikarz Gazety Wyborczej i korespondent La Vanguardia

Skład zespołu:

Marita Albán Juárez Quartet to grupa założona przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo muzyków, wokalistkę Maritę i perkusistę José Manuela w 2011 r. Marita od kilku lat koncertuje w Polsce i za granicą w klubach, teatrach i na festiwalach jazzowych; szerszej publiczności znana jest też z TV jako prezenterka dokumentów i programów o muzyce klasycznej m.in Efekt Chopina Chopin Reloaded, 2010. prod. VisionHouse/BBCWorld…

Dominik Wania, obsypany w ostatnich latach licznymi nagrodami za debiut i dla najlepszego pianisty jazzowego, poza intensywną działalnością koncertową, na gruncie muzyki improwizowanej – współczesnej, jazzowej z elementami elektroniki fascynuje się Mauricem Ravelem i jemu poświęcił debiut swojego zespołu. Stale grywa z Tomaszem Stańko i muzykami związanymi z wytwórnią ECM. Wykłada improwizację jazzową w Krakowie w Akademii Muzycznej.

Andrzej Święs ma w dorobku dziesiątki płyt i od lat jest jednym z najlepszych i najciekawszych basistów młodego pokolenia, występował m.in. z Lee Konitz, Greg Osby, George Garzone, Karl Martin Almqvist, Jacques Schwarz-Bard i wszystkimi mistrzami polskiego jazzu. Od kilku lat co roku nominowany za swoje nagrania do nagród polskiej fonografii Fryderyk.

José Manuel jest niezwykle wszechstronnym muzykiem z gigantycznym dorobkiem, oprócz latin-jazzu angażuje się w muzyką współczesną, elektroniczną, bierze udział w eksperymentalnych projektach soundsystemowych, ponadto jest członkiem hip-hopowej grupy Łona & The Pimps oraz założycielem kolektywu – orkiestry salsowej Salsa Central.

>>> NIEDZIELA, 03.09.2017 <<<
Bulwar Flotylli Wiślanej
START: 19:00
WSTĘP WOLNY

Grzybu

Komentarze