Julia Marcell w Stacji Mercedes

Julia Marcell w Stacji Mercedes

W piątek, 28 sierpnia, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi Julia Marcell – zachwycająca wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i multi-instrumentalistka.

Julia Marcell pisze i gra muzykę zorientowaną na piosenki. Jej aranżacje oparte są na starannie dobranych, mocnych partiach bębnów i basu, pulsującej gitarze elektrycznej, pianinie i brudnej, zniekształconej efektami altówce. Niektóre z jej utworów bywają dość mroczne i melancholijne, inne zarażają intensywną, pozytywną energią.

Jak sama artystka podsumowuje – jej piosenki to podróż. Marcell wyśpiewuje swoje emocjonalne opowieści o dorastaniu i wspomnieniach, gdzie echa wydarzeń są filtrowane przez lata doświadczeń. Czasami figlarne i abstrakcyjne, innym razem proste, choć bywają także dość niepokojące, zawsze pełno w nich humoru oraz auto-ironii.

Julia Marcell ma na swoim koncie 3 albumy – ufundowane dzięki internautom It Might Like You z 2008 roku, June z 2011, z utworami Matrioszka i Echo, które długo zajmowały wysokie pozycje na listach przebojów, oraz zeszłoroczną Sentiments, nazywaną przez prasę muzyczną jej najlepszą płytą dotychczas.

Artystka jest laureatką prestiżowych nagród m.in.: PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ale również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Obok własnych piosenek, artystka pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka Jak całkowicie zniknąć (2015) oraz sztuk teatralnych Kamienne niebo zamiast gwiazd (2014) oraz Kronos (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Julia Marcell i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i innych.

Warto się przekonać jak zabrzmią na żywo w pięknym, parkowym otoczeniu letniego pawilonu
na warszawskim Powiślu.

Julia Marcell, utwór Manners: https://www.youtube.com/watch?v=RChaKK7e0xA
Julia Marcell, utwór Matrioszka: https://www.youtube.com/watch?v=o3V3SIoBw94

Stacja Mercedes przez całe lato (do 6 września 2015) oferować będzie ciekawe spotkania, koncerty, projekcje filmowe, wydarzenia motoryzacyjne oraz zajęcia sportowe. Inicjatorem projektu jest Mercedes-Benz Polska, a współtwórcą programu i operatorem – Grupa Warszawa. Przez cały czas działania można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem asystentów sprzedaży i mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, C, CLA Shooting Brake, CLS, GLA i smart forfour.

28 sierpnia, godz. 20:00
STACJA MERCEDES
Róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja
Na wszystkie wydarzenia w Stacji Mercedes wstęp wolny.

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze