Justyna Pennards – wystawa „NIGHT WATER”

Justyna Pennards - wystawa "NIGHT WATER"

 

Otwarcie wystawy „Night Water” Justyny Pennards-Sycz w Galerii Kuratorium 21 maja o 19:00.

„Night Water” to próba przeniknięcia do świata otoczonej ciemnością dzikiej natury. Pośród motywów charakterystycznych dla wodnego krajobrazu Justyna Pennards-­Sycz dostrzega świat iluzoryczny, w sposób bezpośredni odwołujący się do naszej wyobraźni, gdzie wiele fantazyjnych i nieprzeniknionych elementów zdaje się koegzystować w harmonii, będąc w istocie integralną częścią większego, bardziej skomplikowanego organizmu. „Night Water” jest rodzajem palimpsestu, w którym pod warstwą pulsujących i statycznych cząstek ukryta została przekładnia naszej percepcji. Nie dostajemy tu jasnej odpowiedzi na to, co kryje się po drugiej stronie tafli wody, a jedynie wskazówkę, gdzie należy rozpocząć poszukiwania. Nocą najłatwiej dostrzec subtelne światła wołające do nas zza kurtyny fizyczności. Woda niweluje ciężar, załamuje światło, ostrożnie przesuwa swoich mieszkańców naprzód.

Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy z cykli tematycznych: „Ocean”, „Tsunami”, „Night Forest” .

Justyna Pennards­-Sycz:

Malarka, ekonomistka i tłumaczka polskiego pochodzenia, inicjatorka Galerii i Fundacji na rzecz sztuki współczesnej Galerie Archipel w Amersfoort (Holandia). Wychowana w Gliwicach pod okiem nauczycieli akademickich. W 1982 roku rodzina podjęła decyzję o emigracji. Początkowo Niemcy, później Francja i Holandia. Wczesne próby twórcze oraz głęboko zakorzeniony przez rodzinę szacunek dla sztuki wysokiej zaowocowały studiami w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Utrechcie (specjalizacja: malarstwo) oraz dalszym rozwojem w duchu malarstwa abstrakcyjnego. Współautorka licznych projektów artystycznych, popularyzujących sztukę w przestrzeniach publicznych (m.in. 033Mondrian, Hotel Bloom, Livebuild). W roku 2014 reprezentowała Polskę w ramach pierwszego w historii targów polskeigo stoiska Edynburgh Art Fair.

Lokal przy ul. Siennej 43A jest wykorzystywany na cele kulturalne przez Fundację Promocji Kultury 44ART dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Justyna Pennards-­Sycz
Night Water

Wystawa objęta jest honorowym patronatem Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce

Wernisaż: 21 maja 2015, godz. 19:00
Wystawa czynna do 03 czerwca 2015
Galeria Kuratorium, Sienna 43A, Warszawa
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze