Karta miejska w komórce?

Wszystko co powinniście wiedzieć o Warszawskiej Karcie Miejskiej.
fot. ZTM Warszawa

Warszawscy urzędnicy wraz z Ministerstwem Cyfryzacji rozpoczęli prace nad zupełnie inną kartą miejską. Projekt jest o wiele bardziej ambitny i wychodzi poza zwykłe kodowanie biletu.

Głównym założeniem projektu jest pozbycie się fizycznych kart miejskich na rzecz aplikacji mobilnej, w której dostępna będzie karta miejska. Ale to nie wszystko, urzędnicy planują stworzyć cały portal w którym każdy mieszkaniec stolicy miałby dostęp do wszystkich swoich usług miejskich.

– Chcielibyśmy pokazać za pośrednictwem logowania się przez internet, jaki usługi dany mieszkaniec ma w Warszawie – informuje Marcin Wojdat, sekretarz miasta.

Nowa karta byłaby medium dla innych usług. Do głowy przychodzą takie opcje jak: karta biblioteczna, karnet na basen oraz inne karty lojalnościowe które umożliwiłyby usystematyzowanie ewentualnych profitów i zniżek w zamian za korzystanie z oferty miejskiej.

Gdy miasto dopracuje dokładny kształt nowej wersji karty miejskiej, jej implementacją zajmie się Ministerstwo Cyfryzacji.

Grzybu

Komentarze