Kercelak 2015 – Znajdziesz tu wszystko!

Kercelak 2015 – Znajdziesz tu wszystko!

Już w sobotę 19 września na ul. Chłodnej odbędzie się tradycyjna wolska impreza – Kercelak 2015. Tego dnia Chłodna przejdzie prawdziwą metamorfozę, tak aby można było poczuć czar dawnej Warszawy.

W trakcie imprezy będziemy mogli przespacerować się Chłodną w gwarnej atmosferze nawoływań handlowców naręcznym towarem i gazeciarzy oraz przy odgłosach kłótni ulicznych przekupek. Podpatrzymy, jak cwaniaczki warszawskie grają w trzy karty pod okiem granatowych policjantów. Szyku ulicy dodadzą stare, stylowe samochody, jakie na co dzień można zobaczyć już jedynie w muzeum.

Program tegorocznego Kercelaka jest przepełniony atrakcjami i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Oprócz tradycyjnego jarmarku handlowego odbędzie się kulinarny pokaz gotowania na olbrzymiej patelni. Na najmłodszych czeka specjalna strefa zabaw. Na warsztatach „Kreatywna lodówka” dzieci samodzielnie będą robić koktajle, sałatki i lemoniady. W plenerowej Warszawskiej Akademii Młodego Naukowca kadra uniwersytecka zaproponuje zabawy z fizyką. Będą także warsztaty tworzenia kapeluszy z papieru i przypinek, malowania twarzy, puszczania wielkich i małych baniek mydlanych, wykonywania zwierzątek i kwiatów z balonów, warsztaty decoupage’u z tworzeniem ozdób z koralików czy kulturalne kreacje „Tańcowała Igła z Nitką”. Do tego kapsle, zośka, gry w klasy, gra w gumę. A na deser zwiedzanie prawdziwego wozu strażackiego.

W czasie imprezy funkcjonować będzie również miasteczko zdrowia. Będzie można skorzystać z nieodpłatnych badań i konsultacji u specjalistów. Od godz. 14.00 na scenie rozpoczną się przedstawienia i koncerty. Program poprowadzi świetny aktor, wolak z Mirowa – Piotr Pręgowski.

– Zaczniemy występami naszej zdolnej wolskiej młodzieży, a następnie posłuchamy formacji Big Bit z programem „The Beatles Show” oraz trzech niesamowitych dziewczyn ze znanego z programu X-Factor zespołu The Chance. Gwiazdą tegorocznego Kercelaka będą DJ Adamus i Paulla – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.
Partnerami organizatora imprezy – Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – są Wola Park oraz właściciel marki Królewskie.
KERCELAK 2015
ul. Chłodna (zrewitalizowany deptak)
godz. 12:00-21:00

Plener (od 12:00)

· animacje aktorskie cwaniaków i przekupek warszawskich (w wykonaniu Grupy Teatralnej Warszawiaki)
· jarmark handlowy z mydłem i powidłem
· gastronomia, plenerowe kawiarenki
· miasteczko zdrowia: nieodpłatne konsultacje i badania
· animacje dla dzieci
Pracownicy Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola przygotowali atrakcyjną ofertę na ten dzień, w którym Bibliotekarze poza prezentowaniem najświeższej oferty kulturalnej będą zbierać i skanować od mieszkańców zdjęcia mające wzbogacić Cyfrowe Archiwum Wolskich Regionaliów – dla darczyńców przewidziane są upominki książkowe od Urzędu Dzielnicy Wola. Szykują się również animacje oraz zajęcia plastyczno-manualne dla najmłodszych uczestników.

Ponadto w godz. 12.30 – 16.30 otwarte będą obie placówki przy ul. Chłodnej 11 – Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 91 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 46. W tej ostatniej, oprócz zajęć plastycznych, czekają na najmłodszych dwie specjalne atrakcje:

· Godz. 13.00: przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu pracowników Biblioteki.
· Godz. 15.00: projekcja filmu pt. „Fajna Ferajna, czyli Powstanie oczyma dzieci” powstałego na motywach książki p. Moniki Kowaleczko-Szumowskiej pod tym samym tytułem.
O kulisach filmu oraz książce opowie p. Katarzyna Kajka z Wydawnictwa BIS. Po projekcji natomiast zapraszamy na warsztaty plastyczne tematycznie nawiązujące do Powstania Warszawskiego.

Scena (od 14:00)

prowadzenie: Piotr Pręgowski

występy dzieci i młodzieży z wolskich placówek oświatowych Zespół Big Bit z programem „The Beatles show” Zespół The Chance – charyzmatyczne, energetyczne dziewczyny z X-Factor gwiazdy wieczoru – DJ Adamus z multimedialną areną DJ-skąi Paulla

plakat-wola-2015-bs-naglowek-1

19 września
ul. Chłodna
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze