KINO B: Wilk z Wall Street (2013)

KINO B: Wilk z Wall Street (2013)

Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na pokaz filmu „Wilk z Wall Street” , który jest pierwszym pokazem z cyklu „Kino B”.

Emisja odbędzie się 29 sierpnia o godzinie 20:00 w Parku im. Zbigniewa Herberta (róg Duracza i Staffa).

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą koców i czegoś do siedzenia.

Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz: Terence Winter
Obsada: Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Jonah Hill, Margot Robbie.
Czas trwania: 2 godz. 58 minut

Opis: Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Pokusy czaiły się wszędzie, a Belfort lubił im ulegać i robił to w wielkim stylu. Najpiękniejsze kobiety. Najdroższe jachty. Najbardziej wyszukane narkotyki. Szalona impreza bez cienia poczucia odpowiedzialności. A w ślad za tym nieuniknione błędy i pragnienie jeszcze większego bogactwa. Korupcja, naginanie prawa i malwersacje
podatkowe – w tym także Belfort okazał się mistrzem.
źródło: Monolith

Wilk z Wall Street to najnowszy film Martina Scorsese, ale przez krytyków uważany za jeden z najlepszych. Ta komedia kryminalna była nominowana do Oskara w 5 kategoriach, w tym dla najlepszego aktora pierwszoplanowego – niestety – nie wygrała żadnego, a Leonardo di Carpio musiał zadowolić się tylko Złotym Globem.
Poza wieloma nagrodami zagranicznymi, dzieło to zostało uznane przez czytelników rodzimego filmwebu za najlepszy film 2014 roku.

29 sierpnia, godz. 20:00
Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
Duracza 19
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze