Kino i Wino – Grand Budapest Hotel – Temat Rzeka

Kino i Wino - Grand Budapest Hotel - Temat Rzeka

Rozpoczynamy cykl spotkań z kinem plenerowym i degustacją wina!

W każdą środę sezonu na plaży przy Moście Poniatowskiego czekają na was niepowtarzalne, nadwiślańskie zachody słońca, wygodne leżaki oraz najlepsze filmy ostatnich kilku lat. Nie zabraknie nazwisk WIELKICH reżyserów, czarnego humoru jak i superprodukcji. Sięgniemy także do kina artystycznego oraz biografii największych legend w historii muzyki.
Jak jest dobre kino, to obowiązkowo musi pojawić się i dobre wino. O pełne kieliszki i wysublimowany smak zadba nasz partner marka Barefoot. Logo marki odzwierciedla filozofię życiową założycieli, pełną optymizmu, ukierunkowaną na dobrą zabawę oraz realizowanie swoich pasji.

Pierwszy pokaz cyklu “Kino i Wino” zainauguruje rewelacyjna komedia w reżyserii WESA ANDERSONA – Grand Budapest Hotel. Film zdobył nagrodę Złotego Globu 2015 w kategorii najlepsza komedia i Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie, był jednym z faworytów Oscarów 2015, zdobywając aż 9 nominacji w najważniejszych kategoriach, a wygrywając cztery w kategoriach: najlepsza scenografia, kostiumy, charakteryzacja i fryzury oraz muzyka Aleksandra Desplata. Obraz zachwyca szkatułkową konstrukcją, stroną wizualną i specyficznym dla reżysera klimatem, a także nietuzinkową obsadą, którą wyróżnia liczba aktorskich sław. W obsadzie aż roi się od największych gwiazd Hollywood.

Ocena Filmweb: 7,8/10

O filmie:
Niezwykłe przygody ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu w burzliwym okresie międzywojennym, który uwikłany zostaje w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu i walkę o przejęcie ogromnej fortuny rodzinnej.

Wlk. Brytania/Niemcy, 2014
reżyseria: Wes Anderson
scenariusz: Wes Anderson
obsada: Ralph Fiennes, Edward Norton, Jude Law, Tilda Swinton, Willem Dafoe, Adrien Brody
gatunek: komediodramat
czas trwania: 100 min

Współpraca: Kampania Społeczna Legalna Kultura, Fundacja Rozwoju Kinematografii

Kino i Wino – Grand Budapest Hotel
1 lipca, godz 20:00 – degustacja, 22:00 – projekcja
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze