Kino Letnie vol. 1 Warszawa – Wszyscy Jesteśmy Fotografami

Kino Letnie vol. 1 Warszawa - Wszyscy Jesteśmy Fotografami

Kino Letnie vol. 1 w ramach Wszyscy Jestesmy Fotografami – to cykl pokazów filmowych skierowany do miłośników fotografii.

Cykl ten jest częscią projektu Wszyscy Jestesmy Fotografami, który został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego i jest zachętą do uważnego, krytycznego przyjrzenia się fotografii. W ramach pierwszej edycji Kina Letniego zostaną pokazane cztery filmy: „Watermark“ Jennifer Baichwal i Edwarda Burtynsky’ego, „Get The Picture“ Cathy Pearson, „Dans un océan d’images“ Helen Doyle oraz „A Film About With Anders Petersen” JH Engströma. Program został podzielony na dwa bloki. Na pierwszy składają się filmy wykonane przez fotografów (Burtynsky, Engström). Na drugi, realizacje poświęcone ogólnie fotografii – jej historii oraz problemom współczesnym. Filmy będą wyświetlane z polskimi napisami. Organizatorzy zapraszają na Plac Defilad, ul. Plac Defilad 1. Start już 2 czerwca, o godz. 21:30.

PROGRAM:

“Watermark” – 02.06.2015, godz. 21:30
“Get The Picture” – 06.07.2015, godz. 21:30
“Dans un océan d’images” – 06.08.2015, godz. 21:00
„A Film About With Anders Petersen” – 03.09.2015, godz. 20:30

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, barStudio
Sponsor Główny: Za Grolsch Kultury
Partnerzy: BRZEG Wschodni, FORUM Przestrzenie, bar GALOP, Plac Defilad
Patronat medialny: Aktivist, Artinfo.pl, Digital Camera, Doc! Photo Magazine, FotografiaKolekcjonerska.pl, Radio Kampus.

2 czerwca, godz 21:30
Pl. Defilad
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze