Kino Perła 2017

Kino Perła 2017

Po rocznej przerwie wraca kolejny sezon plenerowego Kina Perła – imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem poza Lublinem i Warszawą, kino pod szyldem Perły zorganizowane zostanie także m.in. w Opolu, Kielcach i Łodzi. Będzie można zobaczyć ponad 60 filmowych produkcji.

Tradycyjnie Kino Perła trwać będzie od początku czerwca do końca sierpnia, a projekcje organizowane będą od środy do niedzieli. W warszawie projekcje odbywają się w dwóch lokalizacjach – PATIO Kredytowa 9 oraz Przystań w Parku Skaryszewskim. Początek każdej projekcji odbywa się zawsze po zachodzie słońca.

Tego lata prezentowane filmy podzielone będą na pięć grup tematycznych. W cyklu „Z piątku na sobotę”, który odbywał się będzie w każdy piątek, zobaczymy m.in. takie produkcje jak „Legenda Kaspara Hausera” czy „Zdobyć Woodstock”, można więc spodziewać się dużo muzycznego kina.

Soboty z kolei będą przebiegać pod znakiem zbrodni. Kinomaniacy zobaczą m.in. „Śmiertelnie proste”, czyli jeden z pierwszych filmów braci Coen, „Autora Widmo” Romana Polańskiego czy znakomite „Sicario” Dennisa Villeneuve’a.

Miłośnicy komedii znajdą coś dla siebie w niedziele. W cyklu „Świat się śmieje” wyświetlone zostaną takie produkcje, jak „Nietykalni”, „Dziewczyna warta grzechu” czy „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu”.

Na środy zaplanowano projekcje związane z tematyką miłości. Nie zabraknie takich standardów, jak „Romeo i Julia”, ale znajdzie się również miejsce dla romantycznych wariacji, takich jak „Kochankowie z Księżyca” Wesa Andersona.

„To skomplikowane” – tak nazywa się ostatnia grupa tematyczna, która prezentowana będzie w czwartki. Jakie tytuły zmieszczą się pod tym hasłem? M.in. nagrodzony w tym roku Oscarem dla najlepszego filmu „Moonlight”, ale również „Rzeź” Romana Polańskiego, czy „Plan Maggie”.

Plenerowe Kino Perła w Warszawie wystartowało w piątek, 2 czerwca po zachodzie słońca.

Program na czerwiec:

2 czerwca: „Gimme Danger”
3 czerwca: „John Wick”
4 czerwca: „Nietykalni”
7 czerwca: „Kochankowie z Księżyca”
8 czerwca: „Moonlight”
9 czerwca: „To właśnie seks”
10 czerwca: „Szybki Cash”
11 czerwca: „Wykapany ojciec”
14 czerwca: „Romeo i Julia”
15 czerwca: „Kamper”
16 czerwca: „Legenda Kaspara Hausera”
17 czerwca: „Śmiertelnie proste”
18 czerwca: „Skarb”
21 czerwca: „Jak we śnie”
22 czerwca: „Życie animowane”
23 czerwca: „Eden”
24 czerwca: „El Clan”
25 czerwca: „Tajne przez poufne”
28 czerwca: „Barany. Islandzka opowieść”
29 czerwca: „Wszyscy w naszej rodzinie”
30 czerwca: „Zanim noc nas nie rozdzieli”

Grzybu

Komentarze