KIPI KASZA – koncert „Folkowe czwARTki”

KIPIKASZA - koncert "Folkowe czwARTki"

W ramach projektu „Folkowe czwARTki” organizowanych przy współudziale Pana Burmistrza Krzysztofa Bugli i Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy oraz praCoVnia Art-Club organizatorzy zapraszają na koncert zespołu KIPI KASZA.

Zespół Kipikasza to żeński duet powstały w 2013 roku, czerpiący inspirację z polskiej muzyki tradycyjnej i dziadowskiej piosenki w pełni tego słowa znaczeniu! Na muzykę składają się instrumenty z różnych stron świata, malutka elektronika, białe śpiewy oraz po prostu śpiewy. Przez surowe brzmienie chcą osiągnąć efekt nieco psychodelicznej muzyki. O sobie mówią, że nie są profesjonalistkami, muzykami,są grajkami.
Utwory przybierają formę bajek i opowiastek. W tekstach są poruszane tematy dotyczące wierzeń ludowych (takich jak wiara w Południce czy zmory) oraz problemów ówczesnych ludzi, na przykład spanie pod za gorącą pierzyną lub losy chłopa niesłuchającego swojej baby. W ludowych historiach jest wiele tajemnic i niewytłumaczalnych zjawisk. Jedno jest pewne: za złe uczynki każdego spotyka kara.

Zespół pobiera nauki u najstarszych muzykantów wiejskich, bierze czynny udział w warsztatach muzyki tradycyjnej organizowanych przez stowarzyszenia zajmujące się badaniem polskiej muzyki ludowej oraz podejmuje samodzielne podróże, które mają na celu rejestrację muzyki tradycyjnej i najstarszych pieśni.

28 maja, godz 20:00
ul. Ks. Popiełuszki 16, PraCoVnia Art-Club
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze