Koertez + Oly – „Największe Odkrycia 2014, Największe Nadzieje 2015”

Koertez + Oly - "Największe Odkrycia 2014, Największe Nadzieje 2015"

CUD ZAPRASZA NA NOWĄ ODSŁONĘ KONCERTOWYCH CZWARTKÓW. HASŁO PRZEWODNIE: „NAJWIĘKSZE ODKRYCIA 2014 i NAJWIĘKSZE NADZIEJE 2015!”

Będzie muzycznie, będzie koncertowo, będzie bardzo młodo i obiecująco.

Koncertowy cykl w Cudzie Nad Wisłą to wydarzenia, podczas których zobaczycie debiutantów polskiej sceny muzycznej, a także tych, którzy zdążyli już na niej nieźle namieszać!

Kortez

Tegoroczne odkrycie radiowej Trójki. Jego pierwszy singiel „Zostań” łamie serca, wyciska łzy i pnie się jak szalony na Liście Przebojów Tróki.

Piosenka jest obecnie na 5 miejscu LP3, jest to jej 5 tydzień na liście, z czego jeden był w poczekalni.

Piotr Stelmach „Trójka” – „Ten facet komuś kiedyś coś zrobi. Ciary.”

Jarek Szubrycht Red Bull Music – „Kortez. Ten miły, młody człowiek o aparycji osiedlowego łamacza nosów to utalentowany singer-songwriter o wielkiej wrażliwości. To bluesman spod bloku, który ani nie gra bluesa, ani nawet nie mieszka w bloku (…) – ale jest tak bardzo prawdziwy, że we wszystko mu uwierzycie. Ale panowie, dziewczyny lubią wrażliwych łobuzów, więc swoje narzeczone zabieracie na koncert Korteza na własną odpowiedzialność…”

Muzic Is – „Kortez już niebawem namiesza na polskim rynku muzycznym!”

Oly.

21-letnia singer-songwriterka o charakterystycznym głosie i niezwykle dojrzałej melodyce.

Piosenki Oly. to niebanalne opowiadania, każda zawiera historię i oryginalny pomysł na jej opowiedzenie. Powstają przy akompaniamencie niewielkich instrumentów – ukulele i kalimby, na których Oly. gra również na koncertach.

Na płycie “Home” (premiera 22 czerwca 2015, NEXTPOP) znalazło się 13 kompozycji. Piosenki znane z akustycznych wersji, zabrzmiały różnorodnymi aranżacjami, opartymi o motoryczną sekcję rytmiczną, w tym wyjątkową perkusję z litego drewna, zabytkowe gitary, małe pianino, starą wiolonczelę, głosy, dźwięki otoczenia, a miejscami również elektronikę.
Album Oly. zapowiadają piosenki “Afterlife” oraz “The Loneliest Whale On Earth”( z gościnnym udziałem Low Roar), które składają się na podwójny singiel promujący debiutancką płytę artystki.

Obok Low Roar, na płycie gościnnie pojawiają się również artyści NEXTPOP: Kari, Baasch, Fismoll, Milky Wishlake, a także muzycy koncertujący z artystami takimi, jak Fismoll (Kacper Budziszewski), Brodka (Maciek Gołyźniak) czy Mela Koteluk (Krzysztof Łochowicz).

20 sierpnia, godz. 20:00
Cud nad Wisłą
Bulwar Flotylli Wiślanej
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze