Kolejna edycja koncertów „Żywiec Miejskie Granie” 16.05 Plażowa

Kolejna edycja koncertów "Żywiec Miejskie Granie" 16.05 Plażowa

W ramach cyklu Miejskie Granie sponsorowanego przez markę Żywiec organizatorzy zapraszają do Plażowej na kolejne koncerty!

Tym razem 16 maja zagrają: BAASCH oraz THE FREUDERS

BAASCH – młody, ale już ceniony producent muzyczny, kompozytor i wokalista. Zadebiutował EPką “Simple Dark & Romantic Songs”. Otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup, wystąpił na wielu festiwalach, m. in. Tauron Festiwal Nowa Muzyka i FreeFormFestival. Skomponował ścieżkę dźwiękową do głośnego filmu Tomasza Wasilewskiego „Płynące wieżowce”. Zremiksował również utwory takich artystów jak Rubber dots czy Automat. Najnowszy album BAASCHA ukazał się 2 marca 2015 roku pod szyldem wytwórni NEXTPOP.

THE FREUDERS

The Freuders to minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Delikatny zapaszek cmentarza albo emanacja czarnej dziury. Chłodno i bez przebaczenia. Czym dłużej grają, tym trudniej jest określić ich muzykę.

„7/7” to wyczekiwany debiut płytowy warszawskiej formacji. Zespół na dwupłytowym wydawnictwie ujął klamrą dotychczasowe dokonania muzyczne w formie koncepcji „piosenek-przepowiedni”, będących moralną spowiedzią głównego bohatera. Solidne, rockowe brzmienia przeplatają się z melancholią, ocierając miejscami o ezoterykę.

Wśród inspiracji brzmieniowych da się usłyszeć wpływy stoner i post-rocka, nowej fali oraz elementów muzyki elektronicznej. Zespół zrealizował sesję nagraniową jesienią 2014 roku w drewnianym domu na odludnej wsi.

Koncert w Plażowej będzie okazją do przedpremierowego posłuchania całego materiału. Premiera „7/7” zaplanowana została na 29 maja 2015 roku.

16 maja, godz 20:00

Plażowa

Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze