Kolejny pokaz spektaklu „Obsesja” Teatru Remus – nietypowo o dyskryminacji

Kolejny pokaz spektaklu "Obsesja" Teatru Remus - nietypowo o dyskryminacji

„Obsesja” to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (…) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja”.

Zespół Teatru Remus zebrał w „Obsesji” autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur, obecne w warstwie muzycznej i choreograficznej. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą artyści: japoński tancerz butoh – Rui Ishihara oraz Hana Umeda – aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.

Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk
Występują: Daniel Brzeziński, Gwidon Cybulski, Agnieszka Hakizimana, Rui Ishihara, Joanna Nitka, Hana Umeda, Dominika Jarosz

Spektakle w Warszawie:
26 kwietnia (niedziela), godz. 19.00
21 maja (czwartek), godz. 18.00 i 20.00
22 maja (piątek), godz. 18.00 i 20.00
24 maja (niedziela), godz. 18.00 i 20.00

Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa, a także ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

21, 22, 24 maja
Teatr Remus, ul. Kępna 6, domofon 145
Wstęp wolny, konieczność rezerwacji:teatr.remus@wp.pl

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze