Koncert Coals w Barce Wisława

Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska (ang. coal mines).Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus opisywał ich muzykę jako „marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”, a amerykański magazyn Under the

Radar: „Coals wspomagają się hip-hopowymi bitami, kreując atmosferę brudnych klubów i ciemnych ulic miast”.
Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival. Kasia i Łukasz otwierali także pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP, w której to również utwór „Weightless” został wybrany „piosenką dnia” w sierpniu 2015 roku.
Wśród inspiracji artyści wymieniają m.in. Soap&Skin, Spooky Black, Sigur Rós i Deana Blunta. Zespół stawia coraz pewniejsze kroki zagranicą (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana) i regularnie występuje w Niemczech, Słowacji czy krajach Beneluxu. W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na festiwalu Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel.

13 października 2017 roku ukazał się debiutancki album formacji „Tamagotchi”. Płyta, której towarzyszyła polska i zagraniczna trasa koncertowa, została ciepło przyjęta przez słuchaczy i dziennikarzy oraz znalazła się w większości podsumowań najlepszych płyt roku.

19 lipca 2019. Start: 20.30
Wstęp wolny.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze