Koncert Crocodiles + After: Maciek Sienkiewicz -Kulturalna i OFF Festival na Placu Defilad

Koncert Crocodiles + After: Maciek Sienkiewicz -Kulturalna i OFF Festival na Placu Defilad

Crocodiles reprezentują sobą wszystko, co można kochać we współczesnym rock’n’rollu: łączą beztroski hałas z pięknymi melodiami i zaskakują świeżością brzmienia, a do tego posiedli trudną umiejętność przemieniania energii płynącej ze złości w coś pozytywnego. W ich muzyce nie ma ściemy – ma być taka, jakie jest życie, więc jest słodkogorzka.

Brandon Welchez i Charles Rowell tworzą wspólnie odkąd skończyli 18 lat. Poznali się w San Diego, gdzie grali punkowych kapelach, a teraz dzielą swoje życie między Nowy Jork i Londyn. Ich muzyka rozwijała się w ciągu ostatniej dekady, przynosząc pięć albumów, a świeżą krew wniósł Sune Rose Wagner z The Raveonettes w roli producenta ich przedostatniego, bardzo dobrze przyjętego krążka „Crimes Of Passion” z 2013 roku. Słychać na nim echa dokonań zarówno Lou Reeda, jak i Glenna Branci, ale też… Jackson 5, a psychodelia spotyka się tu z popem, przywodząc momentami na myśl brzmienie Unknown Mortal Orchestra.

Na tarasie Kulturalnej pojawią się z materiałem z ledwo co wydanej płyty pt. „Boys”, na której nieodzowny w ich przypadku mrok łączy się z salsa-punkiem i funkowym basem.

Maciek Sienkiewicz (FASRAT, Yacht Rock Disko, TVPC)

DJ o jednym z najdłuższych staży w Polsce. Od lat eksploruje różne obszary muzyki – klasycznej i najnowszej, popularnej i awangardowej, tanecznej i eksperymentalnej. Zaczynał na początku lat 90, współprowadząc wraz z DJ 600V kultowe imprezy w warszawskich klubach Alfa i Hybrydy; od tego czasu gra regularnie w kraju i za granicą (poza Europą także w USA czy Meksyku). Jako DJ występował u boku wielu lubianych artystów – jak Daniel Bell, Howie B, Tiago, Al Kent, Richard Norris czy Rebolledo. Jako muzyk grał improwizowany noise z Jackiem Staniszewskim, Anną Zaradny czy Zbigniewem Karkowskim. Nagrywał muzykę do prac wideo i filmów dokumentalnych, uczestniczył w wielu projektach artystycznych/galeryjnych na całym świecie (współpracując m.in. z Piotrem Wyrzykowskim, Maurycym Gomulickim, Pauliną Ołowską czy Agnieszką Brzeżańską).

Jako dziennikarz przeprowadził dziesiątki wywiadów z artystami od Laibacha przez Matthew Herberta po Alicię Keys; współpracował z szeregiem czasopism, zaś w połowie lat 90 prowadził program TV “Techno Life”.

W 2013 jego utwory ukazały się (wraz z duetem Ptaki) nakładem The Very Polish Cut Outs, zaś w ostatnich miesiącach pojawiły się pierwsze płyty wydane przez autorski label FASRAT (Father And Son, Records And Tapes), który prezentować będzie nową muzykę z kraju i ze świata w starannej oprawie graficznej autorstwa cenionych artystów.

27 czerwca, godz 23:00
Cafe Kulturalna
Plac Defilad
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze